redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Best Dark Hot

AdministratorAdministrator   Wrzesień 24, 2009  
 
0.0
 
4.7 (11)
12872   0   1   0   0   4

Recenzje użytkowników

3 reviews with 4 stars

11 reviews

 
(8)
 
(3)
3 stars
 
(0)
2 stars
 
(0)
1 star
 
(0)
Ocena ogólna 
 
4.7
 
4.8  (11)
 
4.2  (11)
Access restricted to members. To continue register or
Powrót do pozycji
3 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 3  
 
Sortowanie 
 
Ocena ogólna 
 
4.4
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
2.0

Dzień na torfowych mokradłach

Best dark to bardzo ciekawa tabaka. Nitu torfy, wilgotnej czarnej gleby i wilgotnych lochów. Albo może raczej wieczór na torfowych terenach zalanych poranną mgłą. Pewnie niejednemu taki aromat nie przypadnie do gustu. Fantastyczny tytoń, z bardzo lekką jakby cytrusową nutą w tle.

Tytoń jest bardzo wilgotny, wręcz mokry. Jest to nei bez wpływu na puszkę, która WoSy i tak mają najgorszą na rynku. Wilgotność utrudnia jednak otwieranie tej pancernej (choć wcale niespecjalnie szczelnej) puszki. W przypadku mojego egzemplarza sprawę utrudniła dodatkowo pojawiająca się od wilgoci rdza. Kompletny obciach :)

Tytoń niestety po miesiącu z całkowicie mokre wysechł na wiór. Mimo dość grubego zmielenia nie gryzie jednak po wyschnięciu w nos, a aromatycznie wcale nie traci dużo charakteru. Fantastyczny tytoń, kupię na pewno ponownie, chociaż jak myślę o walce z WoSową puszką... Ocena opakowania i tak podniesiona ze względu na zawartość, dałbym 0,5 punkta!

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
Niecodzienna,przyjemnie wilgotna, fantastyczny aromat
Minusy Tabaki
Całkowicie, kompletnie, niezaprzeczalnie absolutnie beznadziejna puszka. Najgorsza.
Szybko wysycha
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Ocena ogólna 
 
3.5
Ocena smaku 
 
3.5
Ocena opakowania 
 
3.5

Najlepszy jest mrok

Jesień 1929 roku. Po jednej z robotniczej dzielnic Bristolu spaceruje mężczyzna w sile wieku. Dookoła biegają dzieci ludu pracującego, taplając się w kałużach i kopiąc piłkę. Mężczyzna ubrany jest w szykowny garnitur, z zegarkiem na łańcuszku, w okularach z drucianymi oprawkami i w sztiflach. Zamyślony, kroczy powoli w kierunku niewielkiego, brudnego portu rybackiego. Aby tam dojść musi pokonać niewielkie wzniesienie ulicy.

Stanął na nabrzeżu. W świetle zachodzącego słońca możemy przyjrzeć mu się dokładniej - garnitur ma podarty i brudny od błota, zegarek nie działa, okulary rozbite a od butów odpada podeszwa. Kilkanaście dni temu stracił swoją fabrykę. Stoi teraz nad brzegiem głębokiej wody, w dłoni dzierży tabakę Best Dark, którą powoli otworzywszy nasypał sobie na dłoń. Przystawia doń nozdrza i powoli wciąga czarny, wilgotny proszek. Wyciera nos w i tak już brudny rękaw garnituru. Zamyka oczy. Przechyla się do przodu i wpada głową do morza.

Taki obraz nakreśla nam Best Dark. Depresyjna, klimatyczna, starodawna. Lekko cytrusowa. Ciężka. I... przyjemna.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- klimat, jaki tworzy po zażyciu (!!)
- tajemniczość
Minusy Tabaki
- ciężar
- lepiej od razu przesypać do pustej tabakiery, bo gdy drobiny dostaną się pomiędzy wieczko a puszeczkę to strasznie ciężko ją otworzyć
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
(Updated: Marzec 13, 2012)
Ocena ogólna 
 
3.9
Ocena smaku 
 
4.0
Ocena opakowania 
 
3.5

Nie do końca taki "Best"

Jakoś tak się złożyło, że nie opisałem do tej pory żadnego produktu z dorobku Wilsons of Sharrow. Nie wiem czym to jest spowodowane, ale w jakiś sposób sprawiają mi one problemy w ocenie. Best Dark'a zamówiłem wraz z 4 innymi WoS'ami. Dlaczego opisuję właśnie bohatera tej recenzji? Bo z zamówionych wyrobów przysporzył mi najmniej problemów.

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy, to że po oderwaniu tasiemki zabezpieczającej, tabakierka jest jakby popalona od kleju. No, ale cóż. Zdarza się. Niezrażony ostrożnie otworzyłem wieczko i co widzę? Pięknie, drobniutko zmieloną, lekko "gliniastą" i brunatno-brązową tabakę. Muszę przyznać, że wywarła na mnie spore wrażenie. Wciągnąłem i poczułem jakiś bliżej niezidentyfikowany zapach. Wydaje mi się, że jest to zapach jakiegoś kwiatu(niestety w tej kwestii nie jestem ekspertem). W tle natomiast daje o sobie znać jakiś ziemisty zapaszek. Nawet nie wiem jak to dokładniej opisać...

Tabakierka typowo WoS'owa,co oznacza niestety, że nie jest pozbawiona wad. Nie są to jakieś duże braki. Raczej błahostki, które jednak w moim mniemaniu, trochę psują końcową ocenę puszeczki. Chodzi mi o ścierającą się etykietkę oraz o nieszczelność. Ciężko jest zażyć tabaki na zewnątrz, bez żadnych strat. No ale to tylko takie moje zrzędzenie ;) Generalnie jednak opakowanie ma spore walory estetyczne.

Myślę, że za taką cenę naprawdę warto się skusić na ten produkt. Stanowi miłą odskocznię od owocówek, schmalzlerów i wszelkiej maści mentolówek. Zwłaszcza, że mi udało się w jednym ze sklepów internetowych, kupić go w promocji za 3,20zł :D

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-bardzo przyjemne zmielenie, barwa i wilgotność
-przyjemny, "ziemisty" zapach
-przyzwoita cena
-przyzwoita wizualnie tabakierka
Minusy Tabaki
-nieszczelna tabakierka
-etykietka szybko się ściera(odpada noszenie w kieszeni)
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
3 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 3