redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Dr Rumney's Mentholyptus
Van Erkoms Tabakke
by Filek     Styczeń 19, 2011    
(Updated: Sierpień 28, 2011)
Ocena ogólna 

5.0
Ocena smaku 

5.0
Ocena opakowania 

5.0

Primo tradycyjność

Tabaka produkowana według receptury firmy Illingworth's Snuffs Ltd, na podstawie pomysłu tytułowego Dr Rumneya. Jest to pierwsza tabaka typu medicated.

Puszka:
Za tabakierkę należą się brawa, jest to jedna z najładniejszych puszek jakie miałem okazję widzieć. Na wieczku umieszczony jest portret Dr Rumneya, nazwa oraz wysuszone liście tytoniu. Wieczko jest odkręcane, praktycznie nie ma możliwości ,żeby uronić chociaż ziarenko proszku przy otwieraniu. Tabakierka jest dosyć duża, mieści aż 15 gram tabaki.

Konsystencja:
Tabaka przy opisywaniu zmielenia i wilgotności sprawia mi mały problem, można powiedzieć ,że jest średnio wilgotna i średnio zmielona, tyle tylko ,że z tymi określeniami kojarzą się wyroby pana Alojzego, a tabaka ta jest skrajnie od nich inna. Jest bardzo puszysta, nie klei się tak jak produkty Poshla. Ponadto co jak co, ale o tej tabace nie można powiedzieć aby była jednolita, praktycznie każde ziarenko,każdy pyłek jest innej wielkości, widać kawałki żyłek tytoniu. Barwę posiada ten proszek brązową, w klasycznym tego słowa znaczeniu. Po otwarciu tabakiery jest też dosyć mocno ubity, można odwrócić do góry dnem tabakierkę i nic nie wypadnie. Często robią się grudki ,które rozpadają się po dotknięciu palcem.
Wybaczcie moją nieudolność w opisywaniu formy tej tabaki, ale nie jest ona na pewno zwyczajna czy typowa.

Aromat:
Konserwatysta bardzo zgrabnie ujął zapach tej tabaki w słowa. Proszek jest trochę przyciężkawy pod względem aromatu, po zażyciu w nasze nozdrza jednocześnie uderza fala eukaliptusa i mentholu, w sposób genialny oczyszczają one nos. Tabaka jest dużo mocniejsza od Medyka nr 99. Aromat nie utrzymuje się w nosie godzinami, ale też nie znika w minutę po zażyciu.
Smak tej tabaki jest prosty, ale też chyba nikt złożoności od niego nie wymaga. Proszek ten był pomyślany jako tabaka lecznicza i w tej roli sprawdza się znakomicie, czy to podczas kataru czy też gdy oczyścić nos z aromatów, przed spróbowaniem innej tabaki. Do opisu warto dodać też wzmiankę o tytoniu, jest on maskowany z dużą skutecznością ale da się go wyczuć, mi on bardzo "smakuje", zostawiłem kiedyś otwartą jedną z tabakierek Mentholyptusa ,żeby sprawdzić czy menthol "wyparuje" odsłaniając tytoń i udało mi się,aromat tytoniu stał się dużo wyraźniejszy, polecam zrobić taki eksperyment z kilkoma ostatnimi gramami tej tabaki.

Można powiedzieć ,ze jest to tabaka pełna sprzeczności, niby wilgotna a jednak nie do końca, niby z mentholem a nie orzeźwia jakby się tego można było spodziewać. Dodam też ,że te 15 gram starcza mi na dość długo, chociaż zażywam jej często, Polecam fanom tabak mentholowych, gdyż Dr Rumney's Mentholyptus to coś innego niż inne tabaki o jakże banalnym aromacie mentholu i eukaliptusa.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Dobra do przeczyszczenia nosa
-Genialna tabakierka
-Tradycja
-Zmielenie- umykające zamykaniu w ramach
-Dobry tytoń
-Wrażenie ciężkości, przebywania w dusznym pomieszczeniu
Minusy Tabaki
-Wrażenie ciężkości, przebywania w dusznym pomieszczeniu
-Krótkotrwały aromat
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or