redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Original
Original Hot
Toque
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
Ocena ogólna 

4.6
Ocena smaku 

4.5
Ocena opakowania 

5.0

Pierwowzór

Original, inaczej pierwowzór. Pod taką nazwą szkocka firma Toque wydała swoją pierwszą tabakę. Jest to tabaka typu SP, czyli sucha i zmielona na pył. Znawców gatunku zapewne nie zaskoczy ale nowicjuszy uświadomi czym pachnie SP. Bo też smak tej tabaki jest konserwatywny, żeby nie powiedzieć pierwotny. Herbaciany tytoń okraszony aromatem bergamotki i odrobiną amoniaku. Chociaż genezy tego produktu nie należy szukać w poprzednich wiekach jak Best SP Wilsons of Sharrow, to i tak sięga on korzeni gatunku. Znawcy odnajdą w Original to co kochają w tabakach SP i przekonają się, że nowy produkt nie oznacza rezygnacji z tradycji.

Tabakierka jak zwykle u Toque - płaska, aluminiowa puszka. Zakręcana na gwint, który udało mi się tak zakręcić, że musiałem podważać wieczko wyginając przy tym metal. Mały zgrzyt, wydawało by się, tabakiery idealnej. Jednak zaleta szczelności i możliwość zażywania szczyptami (najlepszy sposób dla pylistych tabak), w pełni rekompensują trud i złość związaną z otwieraniem zablokowanej nakrętki.

Dla mnie Toque Original była, obok Best SP WoSa, wprowadzeniem w świat SP, który przyznam szczerze, wydawał się monotonny (przynajmniej w teorii) a z każdą kolejną tabaką stawał się coraz bardziej różnorodny i bogaty. Original również ma cechę wyróżniającą ją sposród innych porzedstawicieli swojego rodzaju. Jest nią pewna subtelna słodycz tytoniu, której nie odnalazłem w produktach WoSa. Taką drogą docieram do podwójnego znaczenia nazwy tej tabaki, która jest zarówno pierwotna, archetypiczna jak i niepowtarzalna, a do tego bardzo smaczna. Do ulubionych jej nie zaliczam, ale często do niej wracam.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ prawdziwe, konserwatywne SP
Minusy Tabaki
- mała dostępność
- idealna tabakierka jednak ma wady
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or