redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

 
Viking Spear
The Viking
by Nitzo     Luty 06, 2012    
(Updated: Maj 15, 2014)
Ocena ogólna 
 
4.6
Ocena smaku 
 
4.5
Ocena opakowania 
 
5.0

Poczuć miętę do Vikinga

Nie licząc Viking Blonde, jestem fanem marki the Viking. Nie ma dnia, by w nosie nie gościł Dark naprzemiennie z Peach lub recenzowanym tu Spear. Zaletą Vikingów jest ich nienarzucający się aromat. To tabaki świetne do codziennego zażywania, uwzględniające również potrzebę dostarczenia nikotyny (nie licząc Blonde).

Viking Spear, to snuff, który jest nieznacznie słabszy od wersji Dark a poza świetnym tytoniem uraczy nos równie dobrą i naturalną miętą zieloną (znaną wszystkim z gum do żucia). Takie połączenie stanowi świetny kompromis między ciężkimi tytoniowymi tabakami ze sporą zawartością nikotyny a orzeźwiającymi mentolówkami. Po zażyciu Spear w nosie przyjemnie piecze od nikotyny a jednocześnie czujemy tą miętową świeżość. Miętę czuć w niewielkiej odległości od nosa również, na co zwróciło mi uwagę kilka osób w trakcie rozmowy po zażyciu.

Jeżeli szukasz tabaki mocnej jak Viking Dark, ale z przyjemnym i odświeżającym dodatkiem - znalazłeś. Jeżeli szukasz tabaki złożonej, przeznaczonej do odkrywania, którą zażywa się ze skupieniem i odgaduje tygodniami kolejne elementy aromatu, to musisz szukać dalej :)

Na koniec jeszcze o samej mięcie w Viking Spear. Użyta jest tu mięta zielona, nie pieprzowa. Mięta zielona jest bardziej trawiasta i kwaśna w smaku, podczas gdy pieprzowa - znana choćby z Dzikiej Kaczki Samuela - jest bardziej brutalna i korzenna. Aromat w Spear jest bardzo naturalny. Czuć tu faktycznie miętę a nie jej chemiczny odpowiednik.

Osoby, które miały w nosie takie tabaki jak Mastiff, czy Wild Duck od Samuela Gawitha, mogą czuć się trochę rozczarowane prostotą aromatu. Tak, Viking Spear to prosta tabaka - nie ma nic do ukrycia. Ot tytoń i mięta zielona. Tak jednak ma być. To ma być tabaka, którą można zażywać codziennie i nie znudzi się, nie przytłoczy złożonym aromatem. Początkowo rozczarowuje, ale niemal każdy zdziwi się, jak Spear szybko ubywa z puszki...

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ odświeżająca mięta zielona
+ moc
+ uniwersalność
+ 25-gramowa puszka, próżniowo zamknięta
Minusy Tabaki
- dla niektórych może być po prostu nudna
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

 
 
Sortowanie 
 
To write a comment please register or