redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

The Viking
by Nitzo     Luty 06, 2012    
Ocena ogólna 

4.5
Ocena smaku 

4.5
Ocena opakowania 

4.5

Niech moc będzie z Tobą...

Przygodę z Vikingami zacząłem od Browna, który był rewelacyjny, według mnie, w smaku, ale za mocny dla mojego nosa, by stosować tę tabakę codziennie. Potem poszukując codzienniej tabaki zażywałem głównie Wild Duck, jednak aromaty miętowe męczą na dłuższą metę. Ostatecznie zamówiłem Viking Dark i byłem zaskoczony choćby tym, że spodziewałem się czegoś wyraźniejszego w smaku, niż Brown a tu miła niespodzianka - tabaka bardzo zbalansowana, tak pod względem mocy, jak i aromatu. Pisząc o zbalansowanej mocy mam na myśli nos już oswojony z tabaką. Każdy, kto poszukuje codziennej tabaki i zażywać lubi, ten powinien spróbować Viking Dark i pewnie się nie zawiedzie.

Aromat tabaki jest mocny, ale nie tak nachalny jak w przypadku Viking Brown. Jest bardziej stonowany. Ktoś tu chyba pisał o starej cerkwii i jest to trafne porównanie aromatu - stare, spróchniałe drewno, lekko przegnite od naturalnej wilgoci, zmieszane z aromatem paleniska - całość dopełniona tytoniowymi nutami. Od rozpoznawania aromatów są lepsi ode mnie :) Nie mniej jednak, Viking Dark ma aromat nie nudzący przy codziennym zażywaniu i to jest jej największy atut. Bukiet jest na tyle złożony, że można tabakę powoli odkrywać, ale gdy już obezna się z zapachami, można nadal z przyjemnością zażywać. Osobiście bez puszki Darka nie ruszam się już nigdzie. W dodatku ta tabaka będzie chyba po wsze czasy moim numerem jeden właśnie przez jej uniwersalność i neutralność. Może nie powali na kolana cudowną kompozycją, może mogła by być bardziej wilgotna, ale każda inna u mnie przegrywa gdy przychodzi kolejny dzień.

Viking Dark jest mocną tabaką, może nie tak mocną jak wersja Brown, ale pazur ma, więc kupując ją należy mieć na uwadze możliwości własnego nosa - nie jest to zdecydowanie tabaka dla początkujących lub ludzi ze słabszymi nozdrzami. Wielbicieli mentolu i aromatów kwiatowych raczej aromat odstraszy. Viking Dark, to klasyczny tytoniowy produkt, dla tabaczarzy zażywających codziennie i takiej też tabaki oczekującej - codziennej.

Aromat pasuje do większości potraw, piw i czerwonego wina, jak również każdego wyrobu czekoladowego.

Puszka - znana z tabak Samuel Gawith, jednak trochę mniej szczelna - nie potrzeba tutaj używać narzędzi, żeby puszkę otwierać przez pierwsze tygodnie. Jest to zaletą, bo w terenie można dostać się do tabaki bez nerwów, jednak im bliżej końca opakowania, tym tabaka staje się bardziej sucha i przy końcówce puszki zdarzało mi się kaszleć przy zażyciu.

Na koniec wspomnę, że dzięki Viking Brown i potem Viking Dark rzuciłem palenie bez nerwów - zasługa w sporej ilości nikotyny w tych tabakach, co osobiście traktuję jako zaletę.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ idealna tabaka codzienna
+ moc
+ puszka
+ nikotyna - pomoże rzucić palenie
Minusy Tabaki
- być może dla niektórych spora dawka nikotyny (dla mnie to zaleta)
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

2 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 2  

Sortowanie 

To write a comment please register or
Pastor Napisane przez Pastor
Wrzesień 30, 2013
Fajna recenzja. I co, dalej nie palisz?
W odpowiedzi na wcześniejszy komentarz

habanero Napisane przez habanero
Wrzesień 30, 2013
Nie licząc okazyjnie jakiegoś popykania fajeczki, to nałogowo papierosów nie palę właśnie dzięki vikingom.
2 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 2