redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Pobrzeże Kaszubskie Hot

SnuffGDSnuffGD   Październik 13, 2011  
 
0.0
 
4.7 (7)
11940   0   5   0   0   0

Recenzje użytkowników

2 reviews with 4 stars

7 reviews

 
(5)
 
(2)
3 stars
 
(0)
2 stars
 
(0)
1 star
 
(0)
Ocena ogólna 
 
4.7
 
4.9  (7)
 
4.2  (7)
Access restricted to members. To continue register or
Powrót do pozycji
2 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 2  
 
Sortowanie 
 
Ocena ogólna 
 
4.4
Ocena smaku 
 
4.5
Ocena opakowania 
 
4.0

Bursztynek, bursztynek...

„Bursztynek, bursztynek… znalazłam go na plaży”, któż z nas nie pamięta tej piosenki z dzieciństwa, chyba każdy z nas spędził część spacerów po plaży na poszukiwaniu bursztynów i muszelek.

Tabaka ta trafiła do mnie przez przypadek, wybierając tabaki na zamówienie zauważyłam na stronie Bursztyn z miętą z Chat Polskich i postanowiłam uzupełnić zakup o właśnie tą tabakę. Intrygowało mnie jaki ów bursztyn może mieć aromat, i oto po kilku dniowym oczekiwaniu nadszedł moment aby skosztować tego magicznego proszku… aromat był mi znany ale długo nie mogłam sobie przypomnieć skąd, i nagle… EUREKA!!! Przed oczami powróciły obrazy z dzieciństwa, zalewajka, stare aluminiowe łyżki i wiszące na regale babci długie bursztynowe naszyjniki. Zawsze lubiłam ich zapach, delikatny, przyjemny dla nosa lekko żywiczny aromat i to jest właśnie Bursztynowa, mięta idealnie komponuje się z aromatem bursztynu, lekka przyjemnie otwiera drogi oddechowe na przyjęcie kolejnych aromatów, mięta i bursztyn, a na sam koniec pozostaje łagodny tytoń.

Prosta, czarna, plastikowa tabakiera z bocznym „suwaczkiem” i przedstawiającą Polską Chatę naklejką nie powala, ale ma swój urok. W środku znajduje się jasno brązowy drobno zmielony proszek, który ma tendencje do zbijania się w kulki i uciekania z dłoni lecz wystarczy je rozgnieść palcem.

Tabakę tą mogę polecić każdemu, lekka i przyjemna w odbiorze, ma delikatny spływ i nie wywołuje kichania, dlatego też jest moim nr 1 jeśli chodzi o tabaki w pracy. Moja praca polega na mówieniu, więc to dla mnie ideał, odświeża i orzeźwia, odblokowując drogi oddechowe i niesamowicie pachnie. Czegóż chcieć więcej od tabaki? Chyba tylko tego, żeby się tak szybko nie kończyła...

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
łagodny, delikatny aromat
nadaje się na tabakę codzienną
Minusy Tabaki
zbija się w kulki i ucieka z dłoni
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Ocena ogólna 
 
4.4
Ocena smaku 
 
4.5
Ocena opakowania 
 
4.0

Kaszëbsczi Ùbrzég

Ja to już jakby gdzieś, kiedyś… Oczywiście! Pobrzeże Kaszubskie jest bliźniaczo podobne do innej, także wydanej w limitowanym nakładzie, tabaki – Bursztynu z miętą Paula Gotarda. Aromat jest nieomal identyczny. To ta sama, ostra i orzeźwiająca, mięta i mocno uperfumowana alkoholowa baza. Ciekawe, czy ta zbieżność ma jakiś związek z faktem tajemniczego zniknięcia pierwszej partii aromatu do Pobrzeża Kaszubskiego z magazynu dystrybutora? Być może skorzystano ze sprawdzonego już na rynku smaku, który tabaczarze zdążyli zaakceptować, ba – pokochać nawet. Taki ruch wyeliminowałby ryzyko nietrafienia w gusta odbiorców. Ale, ale… czuję, że zapędzam się za daleko. Spiskowe teorie dziejów, zostawmy miłośnikom posła Maciarewicza. Do rzeczy. Aromat tabaki jest bez zarzutu, choć osobiście, przyznam iż spośród trzech dostępnych na rynku bursztynowych smakołyków, za najsmaczniejszy uważam ten najbardziej surowy i tradycyjny – Od mistrza. Tytoń również trzyma wysoki poziom – smaczny, orzechowy z lekkim czekoladowym posmakiem. Ciemnobrązowy, mokry, mielony drobno, lecz nie na pył. Ocena ogólna jest wysoka – kolejny produkt z serii Chaty polskie, to tabaka znakomita, taka którą trzeba spróbować i warto polubić. Polecam wszystkim i mam cichą nadzieję, że na kolejną Chatę nie będziemy czekać równie długo (pierwotnie, serię zaplanowano na 12 tabak – w tym miejscu nastąpi mała prywata: zachęcam producenta do zmierzenia się z tradycyjnym smakiem rodem z Warmii – wiśnią w piwie). I jeszcze taka krytyczna uwaga – zdjęcie na etykiecie jest w żenującej rozdzielczości. To już nie te czasy, kiedy piksele były czymś akceptowalnym. Dobrze byłoby też do zdjęcia dodać opis: z jakiej wioski pochodzi prezentowana chata oraz w którym roku ją wybudowano.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- bardzo smaczna,
Minusy Tabaki
- fotka na etykietce w koszmarnej rozdzielczości (a przecież chata, to jest sedno tej serii),
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
2 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 2