redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Elmo's Reserve
Samuel Gawith
by Nitzo     Listopad 30, 2011    
Ocena ogólna 

4.2
Ocena smaku 

4.0
Ocena opakowania 

5.0

Five o'clock

O Elmo's Reserve czytałem jeszcze zanim zacząłem regularnie tabaczyć. Po zapoznaniu się z opiniami i recenzjami wiedziałem, że najpierw muszę nauczyć się doceniać aromaty, nim zakupię tą wybitną tabakę. W końcu przyszła jesień i stwierdziłem, że to może być dobra pora na Elmo's Reserve.

Producentowi musi bardzo zależeć na tej tabace, bowiem puszka jest wybitnie szczelna - jej otwarcie stanowi problem nie tylko za pierwszym razem i trzeba uważać, bowiem zdarzyło mi się usypać tabaki podczas otwierania!

Gdy pierwszy raz otworzyłem puszkę miałem wrażenie, że oto nastała godzina 5pm wybijana przez stary zegar, za oknem szaro i mglisto a ja siedzę w wygodnym, wiekowym fotelu, popijam pysznego Earl Greya i zajadam herbatniki. Ten obraz towarzyszy mi za każdym razem, gdy kosztuję Elmo's Reserve i nie sądzę, żeby to się zmieniło. Tabaka ta ma niesamowity aromat, który mi osobiście kojarzy się właśnie ze smakiem herbaty, ciasteczek, migdałów i być może trochę korzennych nut, niemal piernikowych. Tytoń jest również dobrze wyczuwalny a sama tabaka jest dość mocna i ciemna.

SG Elmo's Reserve teraz powinna pokazać swoje piękno, właśnie podczas długich jesiennych wieczorów, czy zimą. Podczas chwil z książką, herbatką i ciasteczkami będzie idealna :) Aromat rozgrzewa i poprawia nastrój. Utrzymuje się stosunkowo długo, ale niestety, w moim przypadku, szybko spływa i czyni to boleśnie, drapiąc w gardło.

Według mnie, nie jest to na pewno tabaka dla każdego i do częstego zażywania, ponieważ jej aromat szybko z ciekawego i przyjemnego potrafi zamienić się w mdlący i męczący. Zażywana jednak od czasu do czasu będzie zawsze kojarzyła się dobrze. Warto o tym wiedzieć, ponieważ tabaka jest wychwalana pod niebiosa, jednak sama w sobie arcydziełem nie jest, jest wiele lepszych tabak, ale też setki niedorastających jej do pięt. Potrafi urzec, owszem, ale i zmęczyć swoim aromatem w miarę zażywania.

Dla mnie Elmo's Reserve to bardzo dobra, ciekawa tabaka silnie kojarząca się z herbatnikami i angielską herbatką o piątej po południu, zażywam z przyjemnością, ale tylko od czasu do czasu. Być może jest trochę przechwalona i przereklamowana, ale znaczna większość tabaczników będzie zadowolona z zakupu i spędzi niejeden sympatyczny wieczór z tą tabaką.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ ciekawy smak
+ mocna
+ dobra na jesienno-zimowe wieczory
+ mocna i szczelna puszka
Minusy Tabaki
+ dobra tylko od czasu, do czasu
+ nie dla każdego
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or