redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Particular Hot

AdministratorAdministrator   Wrzesień 24, 2009  
 
0.0
 
4.4 (1)
6180   0   1   0   0   0
 

Informacje o tabace

Producent
Mullins & Westley
W sprzedaży
Zawiera tytoń
Tak

Parametry tabaki

Waga tabaki
25 g

Mullins & Westley

Recenzje użytkowników

1 reviews

Ocena ogólna 
 
4.4
Ocena smaku 
 
4.5  (1)
Ocena opakowania 
 
4.0  (1)
To write a review please register or
Ocena ogólna 
 
4.4
Ocena smaku 
 
4.5
Ocena opakowania 
 
4.0

Standardowe SP

Particular jest drugą tabaką firmy Mullins & Westley jaką miałem przyjemność zażywać. Po poprzedniej - Mature Crumbled - przekonałem się, że nie bez powodu wyroby tej firmy uchodzą za ekskluzywne. Bo też wspomniana Mature Crumbled jest nie tylko pieczołowicie sporządzona ale też wyśmienita. Jest to jednak tylko część prawdy, gdyż z najwyższą jakością nie zawsze idzie w parze niepowtarzalny smak o czym będzie w tej recenzji.

Puszka, w którą zapakowano Particular przypomina kształtem znane wszystkim puszeczki Wilsons & Co., z tym że jest od nich dużo większa i mieści aż 25g tabaki, czyli pięć razy więcej. Przy czym jest mniej poręczna i delikatniejsza, dlatego nie noszę jej ze sobą i przesypuję tabakę do pustej tabakierki po Best SP. Opakowanie Particular, poza nazwą na etykiecie, nie różni się niczym od pozostałych wyrobów Mullins & Westley, więc żeby się nie powtarzać, po szczegóły odsyłam do mojej recenzji Mature Crumbled.

Każda z cech omawianej tabaki świadczy o tym, że jest ona klasyczną tabaką SP. Jasnobrązowy proszek jest drobno i równomiernie zmielony. Gdy świeży - dość wilgotny i z lekkim zapachem amoniaku, lecz w miarę zażywania jedno jak i drugie stopniowo zanika. Nad otwartą tabakierą unosi się typowy dla gatunku SP zapach tytoniu i cytrusów. Zapowiada się dobrze i spodziewając się po wyrobie Mullins & Westley SP w wyjątkowym wydaniu zażywam po szczypcie i tu pojawia się pierwsze rozczarowanie. Smak, zanim zdążył się rozejść po nozdrzach, znika. "Może to przez wysuszone w sezonie grzewczym domowe powietrze?" - myślę cierpliwie czekając. Z czasem zmysł powonienia zaczyna odbierać delikatny herbaciano-tytoniowy zapach połączony z wyraźnym cytrusem. Skupiam się na nim i oczekuję aż przybierze na intensywności ale to nie następuje. Żeby lepiej poznać Mullins Particular potrzebne jest chłodne i wilgotne jesienne powietrze. Wdychając je mogę w pełni (i długo) cieszyć się smakiem tej tabaki: tytoniu przypominającego suchą herbatę doprawionego soczystą, kwaśną cytryną. Połączenie tych dwu smaków jest idealne - cytryna wzmacnia tytoń nie tracąc przy tym nic ze swojej wyrazistości. Można powiedzieć, że jest to typowy smak SP. Do tego stopnia pospolity, że brakuje w nim czegoś co odróżniałoby Particular od innych przedstawicieli swego rodzaju. Nie twierdzę, że jest to tabaka zła, wręcz przeciwnie, nie da się jej niczego zarzucić. Jednak jeśli sam producent nazwał swój wyrób "Szczególnym" można się spodziewać czegoś więcej. Bardziej tu pasuje określenie "Standardowy" lub "Zwykły".

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ duża puszka z ładną etykietą
+ bardzo dobry smak klasycznego SP...
Minusy Tabaki
- ..., który wbrew nazwie niczym się nie wyróżnia
- cena
- delikatna puszka zapełniona ponad brzegi
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
e-max.it: your social media marketing partner