redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

 
Stammheimer Hopfen Schnupf
McChrystal's
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Luty 13, 2014)
Ocena ogólna 
 
5.0
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
5.0

Puszka chmielu

Dzisiaj chciałbym opisać produkt, który w tym całym zalewie tabak miętowych/mentolowych, owocowych, rozkładających w nozdrzach jarmarki słodyczy jest swoistą odskocznią, wizytówką oryginalności, dowodem na to, że można stworzyć coś innego, wyśmiewającego sztampę. Już po otwarciu puszki aromat wydaje się wołać: "hej! skosztuj mnie, nie pożałujesz, czegoś takiego z pewnością nie smakowałeś/aś". I tak jest w istocie. Nuta kusi, zaprasza do degustacji. To kochanka nieuznająca odmowy. Uległem...

Aluminiowa puszka mieści 8,75 g niezwykłej tabaki. Klimatyczna etykieta w żółto-niebieskiej tonacji zawiera nazwę produktu i logo producenta. A któż stworzył to cudo? Dobrze znana i ceniona marka - McChrystal's. A jak zwie się ten majstersztyk? Stammheimer Hopfen Schnupf. Etykieta zawiera coś jeszcze - rysunek szyszek... chmielu. Tak, postanowiono stworzyć tabakę o tym właśnie aromacie. Chwała za to, bo nie dość, że koncepcja jest niezwykle ciekawa, to i jakość stoi na wysokim poziomie.
Czytając recenzję Filka, dowiedziałem się, że tabakę wykonano na zlecenie browaru Stammheimer Hopfentropfen. Poszperałem i dowiedziałem się, że oprócz piwa firma produkuje także likiery, syropy i... szampony na bazie chmielu. Ot, taka ciekawostka.

Wybaczcie, nie mogę się powstrzymać. Nabieram dużą szczyptę drobno mielonego, dość wilgotnego proszku o ładnej tonacji brązu. Aromat jeszcze przed zażyciem uruchamia istne imaginarium w naszej głowie. A więc na zdrowie!

Niezwykle naturalna nuta rozlewa się po nozdrzach. Nie uświadczymy tutaj ni krzty mentolu... bo któż widział uprawę chmielu na Syberii? Aromat jest niezwykle subtelny, a zarazem intensywny w pierwszej fazie zażycia. Drobna, przyjemna słodycz świetnie komponuje się z ciut gorzkawym akcentem chmielu. Aby prawidłowo wzrastać, chmiel powinien spocząć w żyznej, nasłonecznionej glebie. I tutaj mamy swoisty jej synonim w postaci dobrego, smacznego tytoniu. Chmielowa nuta rośnie, rozwija się intensywnie, po czym słabnie, i tak trwa przez jakiś czas. Tytoń-baza świetnie współgra, daje o sobie znać, sycąc delikatnie nikotyną. Ogień w piecu wyobraźni tli się przez cały czas. Filek i Nitzo doskonale to opisali. Nic dodać, nic ująć.

Reasumując, "chmielówka" od McChrystal's bez zbędnych podchodów wdarła się na moją listę najciekawszych i najsmaczniejszych tabak. Kiedy piszę te słowa, jej dostępność w Polsce jest praktycznie zerowa. Sam zakupiłem ją u jednego ze sprzedawców internetowych istnym rzutem na taśmę. W zagranicznych sklepach nie ma problemu z jej zakupem. Dostępne są również większe gramatury: 21 g i 200 g. Jeżeli będziecie mieli okazję, kupujcie ten specyfik bez zastanowienia. Czy to kandydat na tabakę codzienną? Wszystko zależy od preferencji, ale myślę, że Stammheimer Hopfen Schnupf ma zadatki, by nią być, choć ja w to miejsce mam przynajmniej 5 innych tabak. Cóż, wolę się nią raczyć rzadziej, ale z pompą. Nos weselszy, gdy tęsknotą podszyty. Polecam szczerze i bez wahania wystawiam najwyższą notę. A teraz pozwólcie, że ocenę przypieczętuję fest szczyptą. Wiatr od zachodu znów łechce nozdrza...
Pozdrawiam.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Aromat!
- Tytoń
- Puszka (etykieta)
Minusy Tabaki
- Zabawa mogłaby trwać odrobinę dłużej
- Dostępność
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

 
 
Sortowanie 
 
To write a comment please register or