redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Orange Hot

PastorPastor   Luty 07, 2012  
 
0.0
 
4.9 (2)
7325   0   1   0   0   0
 

Informacje o tabace

Producent
JK

Parametry tabaki

Smak tabaki
pomarańcza
Waga tabaki
7g
Opakowanie
metalowe

JK

Orange

Recenzje użytkowników

2 reviews

Ocena ogólna 
 
4.9
Ocena smaku 
 
5.0  (2)
Ocena opakowania 
 
4.5  (2)
To write a review please register or
Ocena ogólna 
 
5.0
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
5.0

Skórka, furka i komórka

Druga z JK, po Classicu, które dane jest mi kosztować kiedy zechcę. I po raz drugi JK mnie zaskoczyło. Postanowili chyba przypomnieć wszystkim jak powinna smakować aromatyzowana tabaka.

Kolor - żółto-zielony, jak w przypadku Classica. Chociaż może to ja kolorów nie odróżniam, wszak facet jestem, ale do rzeczy.. po zażyciu świetnie czuć tytoń Virginia, jakby z delikatną domieszką jakiegoś innego gatunku. Nad genialnością tej podstawy nie będę się rozwodził, bo opisałem to w recenzji JK Classic.

Tak czy inaczej już po pierwszym zażyciu zdałem sobie sprawę, że JK Orange to tabaka owocowa taka, jaką powinny być tego typu tabaki. Na pierwszym planie porządny tytoń. Dopiero krok za nim nuta pomarańczy. I to jakiej! Żadne chemikalia, żadna Fanta, oranżada, napój, jabol... to jest taki aromat, jakby producent potrafił zapobiec ulatnianiu się zapachu ze skórki pomarańczowej, wysuszył ją, pokruszył na pył, wrzucił gdzieś między drobiny tytoniu i dokładnie wymieszał.

Wszak ile razy mamy tak, że w tabace nie czujemy tabaki ale tylko dodatki zapachowe, które przesłaniają surowość tej używki, nieraz jeszcze dobitej mentolem? Tak było z Ozoną Orange, STOK też mi nie podchodził, ale JK... cudo! Z czystym sumieniem wystawiam najwyższą możliwą notę.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- nigdy nie spotkałem tak naturalnego aromatu pomarańczy poza samą pomarańczą
- aromat nie przesłania podstawy
- świetny tytoń Virginia
- surowa, "męska"
- całokształt
- tabakiera się nie zacina ani nie zakliszcza a to ewenement w przypadku aluminiowych tabakierek
Minusy Tabaki
- nie dostrzegam
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Ocena ogólna 
 
4.8
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
4.0

Niebanalna, niszowa pomarańcza

Pozycja przeznaczona dla tabaczników dojrzałych, wytrawnych, dla starych wyjadaczy. Początkującym może wydać się zbyt brutalna, za gorzka i mało przystępna, przez co niesmaczna. Jakoś tak już jest, że wraz ze wzrostem doświadczenia, człowiek kieruje się albo ku smakom bardziej pierwotnym, naturalnym (np. tabaki kaszubskie), albo ku wyrafinowanym i wyjątkowo złożonym aromatom (np. produkty Fribourg & Treyer); natomiast przereklamowana i uśredniona masówka wydaje się być zbyt banalna, aby poświęcać jej nos, czas i uwagę. Tabaki polskiej firmy JK, choć proste, nieskomplikowane, to wcale banalne nie są. To czysta, jasna, drobno zmielona wirginia i duża dawka olejku aromatycznego – to czytelny i oczywisty przekaz: produkt naturalny, dla koneserów, ceniących żywy smak i bezkompromisowy, nierzadko trudny, charakter. JK, to tabaki dla ludzi niepodążających ślepo za modą, dla tych, co nie oglądają się na reklamę i nie gonią na siłę za popularnym trendem; to smak-uczta, dla tabacznika posiadającego własny, wyrobiony gust i trzeźwe, męskie spojrzenie na rzeczywistość. W cierpkim smaku TK Orange jest poszanowanie tytoniowej tradycji i kultury tabacznej, jest cień smaku znanego naszym dziadkom. Długo zastanawiałem się, czy dać pięć gwiazdek. Byłaby to nota na wyrost (o jedną gwiazdkę), ale… Trzeba wspierać rodzimy przemysł tabaczny, a JK Orange, to naprawdę dobry, klasyczny, wirginiowy snuff. Jest szansa, że seria wpasuje się w lukę na rynku, która powstała po Chapmanach. Gdyby jeszcze producent postarał się o jakieś sensowne tabakierki i zadbał o lepszą dostępność produktu. Tabaka, która zapewne pozostanie produktem niszowym, lecz mnie swoją niepokorną naturą urzekła. Polecam.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- ciekawy, naturalny smak,
- ostry, dobry snuff,
Minusy Tabaki
- nie wszystkim się spodoba,
- kiepska tabakierka,
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
e-max.it: your social media marketing partner