redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Orange
Orange Hot
JK
by Pastor     Luty 07, 2012    
Ocena ogólna 

4.8
Ocena smaku 

5.0
Ocena opakowania 

4.0

Niebanalna, niszowa pomarańcza

Pozycja przeznaczona dla tabaczników dojrzałych, wytrawnych, dla starych wyjadaczy. Początkującym może wydać się zbyt brutalna, za gorzka i mało przystępna, przez co niesmaczna. Jakoś tak już jest, że wraz ze wzrostem doświadczenia, człowiek kieruje się albo ku smakom bardziej pierwotnym, naturalnym (np. tabaki kaszubskie), albo ku wyrafinowanym i wyjątkowo złożonym aromatom (np. produkty Fribourg & Treyer); natomiast przereklamowana i uśredniona masówka wydaje się być zbyt banalna, aby poświęcać jej nos, czas i uwagę. Tabaki polskiej firmy JK, choć proste, nieskomplikowane, to wcale banalne nie są. To czysta, jasna, drobno zmielona wirginia i duża dawka olejku aromatycznego – to czytelny i oczywisty przekaz: produkt naturalny, dla koneserów, ceniących żywy smak i bezkompromisowy, nierzadko trudny, charakter. JK, to tabaki dla ludzi niepodążających ślepo za modą, dla tych, co nie oglądają się na reklamę i nie gonią na siłę za popularnym trendem; to smak-uczta, dla tabacznika posiadającego własny, wyrobiony gust i trzeźwe, męskie spojrzenie na rzeczywistość. W cierpkim smaku TK Orange jest poszanowanie tytoniowej tradycji i kultury tabacznej, jest cień smaku znanego naszym dziadkom. Długo zastanawiałem się, czy dać pięć gwiazdek. Byłaby to nota na wyrost (o jedną gwiazdkę), ale… Trzeba wspierać rodzimy przemysł tabaczny, a JK Orange, to naprawdę dobry, klasyczny, wirginiowy snuff. Jest szansa, że seria wpasuje się w lukę na rynku, która powstała po Chapmanach. Gdyby jeszcze producent postarał się o jakieś sensowne tabakierki i zadbał o lepszą dostępność produktu. Tabaka, która zapewne pozostanie produktem niszowym, lecz mnie swoją niepokorną naturą urzekła. Polecam.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- ciekawy, naturalny smak,
- ostry, dobry snuff,
Minusy Tabaki
- nie wszystkim się spodoba,
- kiepska tabakierka,
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

1 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 1  

Sortowanie 

To write a comment please register or
Antagonista Napisane przez Antagonista
Lipiec 28, 2012
Pomarańcza i Chapmany? Już wiem, co znajdzie się na mojej niespisanej liście "do kupienia jak najszybciej". :)
1 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 1