redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Sea Breeze
Gawith Hoggarth TT Ltd
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
Ocena ogólna 

2.4
Ocena smaku 

2.0
Ocena opakowania 

4.0

Sea Breeze(s)

Sea Breeze czy Sea Breezes? Na mojej tabakierze widnieje ten drugi napis. Może mała kosmetyka przy nazwie? Nie wiem, jednak jest to za pewno mało istotne. Tabakę kupiłem z tego co pamiętam za 8,50 w rodzimym mieście.
Tabakiera standardowa dla wyrobów z Kendal. Bardzo ładne i stylowe pudełko, znane m.in z Lowen Prisa od Poschla. Łatwo się otwiera i jest szczelne. Ogólnie to otwór przez który wysypujemy tabakę jest zbyt duży do tabak tego typu, ale ogólnie to nie przeszkadza. Kilka zażyć i już nabiera się wprawy jak sypać tabakę na rękę, by nie wysypać połowy opakowania. Biało żółta naklejka na złotym tle bardzo ładnie się prezentuje. Tylna część pudełka jak i otwarcie jest koloru brązowego.
W środku mamy typowo angielską tabakę, suchą, bardzo drobno zmieloną, lecz nie pylistą. Kolor tabaki to brąz trochę jaśniejszy niż tylna część tabakiery, z widocznymi jaśniejszymi drobinkami. Najlepszy sposób zażywania tej tabaki to wysypać na dłoń i zażywać ze szczypty. Zażywanie bezpośrednio z dłoni jest po pierwsze trudniejsze, a po drugie, sama tabaka bardziej nadaje się do szczypty.
Co do samej tabaki to właśnie w tym momencie zaczynam mieć wątpliwości. Do tej pory myślałem, że sea breeze to bryza morska. Ogólnie zgadzałoby się to z aromatem, którym raczy nas ta tabaka. Jednak od samego początku czułem gdzieś jako aromat, który czuć jako pierwszy coś w stylu mięty pieprzowej. Do tego lekkie ukłucie w nos, przekonywało mnie w tym. Dalej czuć było świeżość, ale niestety dość chemiczną, znaną z tanich odświeżaczy do łazienek, tudzież kostek do wc o zapachu morskim. Wszystko fajnie, lecz sam zapach zbyt sztuczny i zbyt kojarzący się z jednym. W tle czuć lekko słodki tytoń. Cała mieszanka smakuje dość dziwnie. Nie bardzo przypadła mi do gustu. Spotkałem się z lepszymi wyrobami od GH. Jednak teraz gdy zacząłem pisać tą recenzję ujrzałem, że według naszego rankingu tabaka ma aromat sosnowy(!), co jest dla mnie totalnym zaskoczeniem. Jednak z drugiej strony zażywając co chwila i wwąchując się coraz bardziej zaczynam się zastanawiać czy to nie jest to. W tych wszystkich odświeżaczach chyba są aromaty sosnowe. Może to siła sugestii i na siłę usiłuję znaleźć coś co powinno w niej być, a nie ma? Jeśli jednak tutaj jest sosna i ja czuję ją w ten sposób w jaki czuję, to chyba nie tknę już tabaki o aromacie sosny. Dziwna sprawa. Ogólnie tabaka nie bardzo przypadła mi do gustu. Jest zbyt chemiczna. Może jak trochę przewietrzeje (z tego co pamiętam mam ją jakoś od lata), to aromat osłabnie i okaże się dużo lepsza i przyjemniejsza przy zażywaniu. Na tę chwilę jednak to nie jest strzał w dziesiątkę. Warto przy końcu wspomnieć, że jest dość kichliwa.
Ogólnie to nie polecam, ale i nie odradzam. W sumie jednak odradzam jeśli nie próbowało się do tej pory tabak od Gawitha Hoggarta, bo przez tą można się zrazić.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Zmielenie
- Cena
- Tabakiera
Minusy Tabaki
- Aromat
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or