redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Blast Menthol Strong Hot

AdministratorAdministrator   Wrzesień 24, 2009  
 
0.0
 
2.2 (2)
6955   0   1   0   0   0
 

Informacje o tabace

Producent
Dholakia Tobacco pvt Ltd

Parametry tabaki

Waga tabaki
4g.
Opakowanie
plastikowe
Dholakia Tobacco pvt Ltd

Recenzje użytkowników

2 reviews

Ocena ogólna 
 
2.2
Ocena smaku 
 
1.8  (2)
Ocena opakowania 
 
4.0  (2)
To write a review please register or
Ocena ogólna 
 
2.4
Ocena smaku 
 
2.0
Ocena opakowania 
 
4.0

Blast Strong Menthol

Kolejny mentol... Nuda mnie ogarnia kiedy przychodzi mi do kupna, a tym bardziej do recenzowania tabak o tam aromacie. Tyle tego, że można przebierać w tym jak w kobiecej torebce albo szafie bez dna. W sumie to jedna i to samo, i czasem może nawet uda wydobyć się z tego jakieś ciekawe przedmiotu. Tak samo jak można czasem znaleźć całkiem fajne mentolowe tabaki, jednak przypadek Blast Strong Menthol jest inny. Bynajmniej nie dlatego, że jest to produkt z Indii, a rzadko można trafić na mentol w tym kraju, a dlatego, że jest to ładnie zapakowane coś.

Dholakia Blast Menthol Strong można dostać w małych opakowańskach z mroźną, niebieską etykietą, stylizowaną na "mocne uderzenie pięścią w twarz". Już się wydaje, że będziemy mieć do czynienia z czymś naprawdę mocnym i naprawdę mrożącym krew w nosie, aż tu... otwieramy pudełeczko, sypiemy na dłoń, przybliżamy do siebie, zażywamy i "Blast". Co to jest? Dostajemy po nosie suchym niczym penis eunucha tytoniem z czymś co niby ma być mentolem. Prawie jak Sparrow Cool. Chyba w Indiach słowo "menthol" czy "cool" to synonimy słów "rozczarowanie" i "jest tego tak mało, że nawet go nie poczujesz".

O co zatem chodzi? Wchodzisz do trafiki, jest upał, chcesz kupić coś orzeźwiającego albo chcesz ostudzić swoją dziewczynę, bo jest zbyt napalona (w tym wypadku możesz okazać się być dziwakiem, więc zostańmy przy pierwszej wersji), patrzysz na półeczkę i jest - Blast Strong Menthol. I zaczynamy wyliczanie:

1. Blast - w głowie coś wybuchło, jakaś iskra zapaliło światełko w Twoim mózgu i rzekłeś "co to jest".

2. Strong - jak Ci mięśnie z gniewu zaraz wysiądą, bo prężysz się jak He-Man na potęgę posępnego czerepu.


3. Menthol - pocisz się, a delikatny wiatr Cię ochładza.

Cóż... przynajmniej tytoń jest całkiem niezły.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- słodki tytoń
Minusy Tabaki
- na potęgę posępnego czerepu, cierpliwości przybywaj
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
(Updated: Sierpień 11, 2012)
Ocena ogólna 
 
2.0
Ocena smaku 
 
1.5
Ocena opakowania 
 
4.0

Lizol w piwnicy.

Przeglądając swoje recenzje zauważyłem, że wystawiam nieco wyższe noty niż koledzy. No to dzisiaj będzie raczej niska ocena. Kupując Strong Menthol nie nastawiałem się na super aromat ani na moc. Jednak mimo tego omawiana tabaka zdołała mnie rozczarować. Strong Menthol należy do serii Blast, która to seria w założeniu miała zapewniać sporą dawkę nikotyny. Czy tak jest w istocie? Omawiany Blast SM nie jest jakąś bombą nikotynową, ale faktycznie, wygląda na to, że ma tej nikotyny trochę więcej.

4 gramowa tabakierka jest ładna, czerwony komiksowy efekt wybuchu wygląda nieźle, na nim napis biały Blast, poniżej podobny napis głoszący "Strong Menthol Snuff" także cieszą oko. Do tego ciemnogranatowe, kropkowane tło. Z tyłu ostrzeżenie w 3 językach (polski, niemiecki, angielski), dane firmy i importera. Pudełeczko estetyczne, funkcjonalne i trwałe. Na razie nie ma się do czego przyczepić, no prawie- gumowa uszczelka. Niby da się ją osadzić na wypustce i sobie tam spokojnie trwa zaczepiona... w większości tabakier Dholakii. Czasem trafi się jednak niepokorna, która co i rusz odczepia się od wypustki i przeszkadza w nasypywaniu. Nie uwzględnię tego jednak w ocenie tabakiery, bo jak napisałem, w większości moich tabakier z DHO taki problem nie występował. Jeszcze taka mała ciekawostka dla kolekcjonerów, na zdjęciu na stronie widnieje tabakiera z napisem "Menthol Strong", podczas gdy na mojej "Strong Menthol". Reszta etykiety jest identyczna.

Po uporaniu się z oporną otwierajką wysypuje na dłoń szczyptę tytoniu. I co widzę? Brązowy, drobno zmielony i suchy tytoń. Zapach kupki proszku niestety nie jest zbyt zachęcający, na szczęście nie jest mocny. Aromat ten jest preludium do tego co poczujemy, gdy już ów proszek znajdzie się w nosie. A więc jakiś taki chemiczno-chlorowy mentol + zapach nie najlepszego tytoniu.

Na aromat Strong Menthol składają się w zasadzie jedynie dwa zapachy, wspomniane mentol i tytoń. Zacznę od tego pierwszego, niby jest to to samo co w She Cherry Menthol, ale tam to się jakoś komponowało z aromatem wiśni. Aby dookreślić ten zapach mogę napisać, że jest to zapach gabinetu dentystycznego, z nutą chloru tudzież płynu do mycia podłóg. W zasadzie ten aromat bardzo przypomina odświeżacze do nosa od PG. A więc z mentolem się nie udało, a co z tytoniem? Niewiele lepiej, może nawet i gorzej. Tytoń zalatuje dziwaczną słodką wonią, wraz z mentolem tworzy mieszankę zatęchłej piwnicy, skropionej obficie lizolem. Dość wspomnieć, że tytoń jest identyczny jak w innym potworku od Dholakii, a mianowicie w Fruit Cake. Na całe szczęście tam nie był wyczuwalny w tak dużym stopniu.

"Statystyczny tabaczarz" widząc w nazwie "strong" będzie się spodziewał mocy, zdążyłem się przyzwyczaić, że "moc" w hinduskich tabakach oznacza najczęściej pyłowe zmielenie, lub mocny, gryzący tytoń. Tutaj nie ma ani jednego ani drugiego. Ale nie można owego "strong" odnieść również do mentolu, bo ten w omawianej tabace nie należy do szczególnie mocnych. O co więc chodzi? Nie wiem.

Podsumowując, uważam, że są lepsze tabaki firmy Dholakia, niż ten nieszczęsny Strong Menthol. Tabaki, które mogą nam zaoferować piękny bukiet aromatyczny, ciekawy tytoń, bądź nietypową formę. Dlatego moja ocena jest taka, a nie inna. Raczej nic się w tej kwestii nie zmieni, bo Strong Menthol mam już ponad 4 miesiące.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Tabakierka
Minusy Tabaki
-Medyczny mentol
-Niedobry tytoń
-Krótkotrwały aromat (w przypadku tej tabaki to w sumie dobrze :))
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
e-max.it: your social media marketing partner