redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Aniseed Menthol Hot

AdministratorAdministrator   Wrzesień 24, 2009  
 
0.0
 
3.6 (4)
6290   0   0   0   0   0
 

Informacje o tabace

Producent
Dholakia Tobacco pvt Ltd
W sprzedaży
Zawiera tytoń
Tak

Parametry tabaki

Smak tabaki
Anyż
Waga tabaki
10 g.
Opakowanie
plastikowe

Dholakia Tobacco pvt Ltd

Recenzje użytkowników

4 reviews

Ocena ogólna 
 
3.6
Ocena smaku 
 
3.8  (4)
Ocena opakowania 
 
2.9  (4)
To write a review please register or
(Updated: Styczeń 16, 2012)
Ocena ogólna 
 
4.1
Ocena smaku 
 
4.0
Ocena opakowania 
 
4.5

Indyjsko-Amerykański anyż.

Nie próbowałem co prawda zbyt wielu tabak w których anyż byłby jednym z przewodnich aromatów, ale i tak muszę napisać, że jest to zupełnie inny anyż niż w tych próbowanych. Najbliżej aromatycznie Aniseed Menthol jest do Wosa o identycznej nazwie. W produkcie WoSa menthol jest silny i po prostu czuć ,że jest to menthol, podczas gdy w tabace Dholakii menthol jest tylko dodatkiem, ot taki lodowy powiew obecny przez kilka pierwszych sekund po zażyciu. Anyż nie jest oczywisty, jest taki jakby rozwodniony, ukryty w aromacie jeszcze kilku ziółek czy też może mieszanki tytoniowej. Aromat jest bardzo specyficzny, uspokajający, ale zarazem dusznawy. Aromat utrzymuje się kilkanaście minut, ale raczej nie jest to tabaka ,którą można zażywać ciągle, właśnie ze względu na specyficzność i dusznawość aromatu. Jest to dość ciężka w odbiorze tabaka. Niewątpliwą zaletą tej tabaki jest jej baza tytoniowa, ciekawa i dość niezwykła, podobna jak w Smoker's Blend Dholakii, zakładam więc ,że jest typowa dla tzw. linii amerykańskiej. Cała mieszanka jest nieco słodka jednak w porównaniu do innych tabak Dholakii czy też tabak anyżwoych słodyczy jest w tym produkcie mało. Mimo sprawiania wrażenia przebywania w saunie ta tabaka odświeża, co było dla mnie niespodzianką, oczyszcza nos ze skutecznością równą niektórym mocnym mentholówkom. Aniseed Menthol jest dość bogata w nikotynę.
Nie jest to pozycja zbyt poliaromatyczna, więc po pewnym czasie zaczęła mnie nudzić, gdy wróciłem do niej za jakiś czas wrażenia były jeszcze lepsze niż na początku, po kolejnym okresie znudzenia i powrotu sytuacja się powtórzyła, więc nie jest jednak tak płaska zapachowo jak by się mogło wydawać. Z pewnością jest to tabaka ciekawa i godna polecenia fanom anyżu, ale nie jestem pewien czy ten produkt zdobędzie uznanie polskich tabaczarzy. W każdym razie moim znajomym spodobała się o wiele bardziej niż mi.

Tabaka jest drobno mielona, sucha. Zmielenie nie jest jednolite, zdarzają się większe i mniejsze drobinki. Barwa waha się pomiędzy jasnym brązem a brązem. Kupka tabaki nie pachnie zbyt mocno. Mój AM jest zapakowany w akrylowo-plastikowy bullet, ze względu na zmielenie i suchość tabaki, akurat w tym przypadku bullet spełnia swoje zadanie. Można zażywać z niego jak z inhalatora, wciągając tabakę bezpośrednio z bulletu, jak i nasypując tabaki na dłoń. Bullet jest 4 gramowy, utrzymany w brązowo-pomarańczowej tonacji. Etykieta przedstawia suchy liść tytoniu, nazwę i dane firmy, ostrzeżenie oraz nazwę aromatu.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Mieszanka tytoni
-Odświeżenie
-Dużo nikotyny
-Bullet spełnia swoje zadanie
-Smaczny anyż...
Minusy Tabaki
-...który jest jednak nieco nikły, słaby
-Dużo nikotyny
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
(Updated: Styczeń 12, 2011)
Ocena ogólna 
 
2.2
Ocena smaku 
 
2.0
Ocena opakowania 
 
3.0

Może zacznę od tego, że ta tabaka mi nie podeszła. Ogólnie lubię, a nawet bardzo lubię anyżówki, ale ta jest jakaś... dziwna. Anyż jest inny niż w większości wyrobów o tym właśnie smaku. Nie bardzo wiem do czego go porównać, ale powiem tyle - moim zdaniem pozostawia on niezbyt przyjemne uczucie w nosie. Jeśli chodzi o opakowanie to akurat miałem bulleta. Taki rodzaj pudełeczka czasem się przydaje, np. podczas jazdy samochodem, chociaż momentami trzeba się trochę namęczyć, żeby coś z niego wydobyć. Mówiąc krótko: zawiodłem się.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-
Minusy Tabaki
-
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
(Updated: Styczeń 12, 2011)
Ocena ogólna 
 
3.8
Ocena smaku 
 
4.0
Ocena opakowania 
 
3.0

Ech Cineq :D Jak ja dobrze pamiętam tamto wydarzenie.... Pachniało wtedy od Ciebie tym anyżem już przez resztę wieczoru. W ogóle tabaki Dholaki mają niemiły zwyczaj do rozsypywania się w naszym towarzystwie, co nie? Tym niemniej nie narzekałbym aż tak na pudełko. W sumie sposobem zamknięcia i konstrukcją nie różni się za bardzo od np. Dinglerów. Rozsypało się dlatego, bo musiało być źle domknięte i tyle... Smakowo ta tabaka zrobiła na mnie niemałe wrażenie. Anyż jakiego jeszcze nie próbowałem. Taki... mleczny. Nie wiem jak go opisać. W każdym razie coś zdecydowanie różnego od popularnego Złotego Lwa.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-
Minusy Tabaki
-
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
(Updated: Styczeń 12, 2011)
Ocena ogólna 
 
4.2
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
1.0

Z tą tabaką przypomina mi się tylko jedna historia... W minione Boże Narodzenie, wraz z niejakim ledsmithem, postanowiliśmy nabyć trochę specyfików, aby sobie odświętnie zatabaczyć :D Na mojej długiej tabacznej liście prezentowej znalazło się też miejsce dla anyżówki Dholaki... Zakupiłem ją, po czym OSTROŻNIE wsadziłem do garnituru. No i jak to w większości rodzin bywa, Wigilia strasznie się dłużyła... W końcu wraz z moim kompanem nie wytrzymaliśmy i poszliśmy sobie jakby nigdy nic zatabaczyć :D Wtedy stało się najgorsze :( Wsadzam rękę do kieszeni i jedyne co czuję to sporą ilość proszku i pustą tabakierę. Co za żal... Nawet porządnego opakowania nie umieją zrobić w tych Indiach :( I tak spędziłem 0,5 h podczas Nocy wigilijnej stojąc nad muszlą klozetową i ratując każdą drobinkę indyjskiej tabaki :) Efekt? 85% wróciło do pudełka! Cóż za radością było poczuć ten zapach zwycięstwa w nozdrzach, gdy już było po problemie. Smak anyżowy w tym specyfiku to istna poezja :) Nawet słynny Lowen jest od niego gorszy. Z resztą jaki Aniseed Menthol by nie był i tak zapamiętam go dzięki tej przygodzie...

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-
Minusy Tabaki
-
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
e-max.it: your social media marketing partner