redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Black Watch
Dean Swift
by Pablo     Lipiec 10, 2012    
Ocena ogólna 

4.8
Ocena smaku 

5.0
Ocena opakowania 

4.0

Wyjście z cienia

Ta tabaka była pierwszym wyrobem marki Dean Swift który dane mi było skosztować. Kupiłem ją w ciemno nie wiedząc wtedy nawet że wyszła z dobrze znanej miłośnikom firmy Wilsons of Sharrow manufaktury z Sheffield. Zapakowana w metalową puszkę mieszczącą 5 gram specyfiku identyczną jak WoS-y, pomarańczowa etykieta z bardzo nieudanym i niecharakterystycznym logo na środku oraz ostrzeżeniem o szkodliwości wyrobu i czerwona taśma zabezpieczającą wokół puszki. Po jej zerwaniu i namocowaniu się z wieczkiem naszym oczom ukazuje się ciemny proszek z białymi drobinkami, po dokładniejszych oględzinach można zaobserwować refleksy świetlne które pochodzą z małych kryształków wmieszanych w tabakę. Konsystencja proszku jest bardzo drobna ale w żadnym wypadku pylista, dosyć sypka i niejednolita z przewagą mniejszych cząsteczek, większe grudki łatwo skruszyć w palcach. Całość jest delikatnie tłusta, średnio wilgotna na tyle że tabaka chrzęści między palcami. Aromat jaki dobiega z puszki jest bardzo przyjemny, kwiatowy z domieszką cytrusów. Nadszedł czas na najważniejszą część, czas na szczyptę czarnego prochu. Pierwsze co czujemy po zażyciu to delikatne łaskotanie i rozpieranie śluzówek by w chwilę później zaatakować mieszanką aromatów. Niestety nie jestem w stanie wymienić wszystkich, znajdziemy tutaj nuty kwiatowe,cytrusowe, ziołowe i dymione. Całość współgra ze sobą wprost perfekcyjnie, po chwili aromaty uwypuklają się czuć kamforę, melisę, grejpfrut, miętę, geranium, eukaliptus. Zapachy grają i śpiewają jeszcze przez długi czas po zażyciu. Wszystko to przyklepane aromatem mentolu który jest przykryty innymi i ujawnia się tylko pod postacią chłodnej bryzy. Black Watch nadaje się dobrze jako codzienna tabaka jest też świetną, wielowątkową tabaką która powinna przypaść do gustu początkującym jak i zaawansowanym tabacznikom.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-wielowątkowa
-lekka
-łatwa w odbiorze
-cena
Minusy Tabaki
-skorodowana puszka
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or