redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Jubiläums Snuff Hot

AdministratorAdministrator   Wrzesień 24, 2009  
 
0.0
 
4.8 (13)
24070   0   1   0   0   7

Recenzje użytkowników

11 reviews with 5 stars

13 reviews

 
(11)
 
(2)
3 stars
 
(0)
2 stars
 
(0)
1 star
 
(0)
Ocena ogólna 
 
4.8
 
4.8  (13)
 
4.7  (13)
Access restricted to members. To continue register or
Powrót do pozycji
11 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 5  
1 2 3  
Sortowanie 
 
(Updated: Październik 09, 2014)
Ocena ogólna 
 
4.9
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
4.5

Swój jubileusz uczcili Jubileuszem

Pierwsze co możemy zaobserwować przy wysypywaniu jej na rękę to grudki, lecz nie należy się zniechęcać, po zażyciu czuć kamforę i tytoń. Jubiläums Snuff to oczywiście produkt Bernard Tabak co za tym idzie: Schmalzer.

Cena podana na stronie to 12 złoty lecz w moim mieście można zakupić ją za ok. 16 zł.

Zmielenie średnie, dość wilgotna, jasnobrązowa o grudkowej konsystencji zadowoli nos i oczy każdego tabacznika.

Oczy tabacznika napewno ucieszy również tabakiera, która na pierwszy rzut oka wydaje się jakby wykonana była ze złota. Napisy na tabakierkach Jubiläums Snuff różnią sie cyframi np.260, 270, 280. Bardzo mnie to zdziwiło i jednocześnie przestraszyło,że Jubiläums, który wciągałem różni się smakiem od innych. Dlatego 4.5/5 przy tabakierce.

Doceniłem go za przede wszystkim aromat. Najbardziej lubię chwile gdy zażywam go z przyjacielem podczas zachodu słońca w niedzielne dni. Ponieważ według mnie tabaka Jubiläums Snuff nie jest wyrobem do codziennego zażywania, lecz to zależy od gustu.

Podsumowując mogę powiedzieć, że każdy powinien jej spróbować i wkomponować w swą tabaczaną kolekcje. Nie mogę doczekać się kolejnego spotkania z nią.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-SMAK
-złocista tabakiera
-na bardzo specjalne okazje( jubileusze)
Minusy Tabaki
-260,275,280?
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Ocena ogólna 
 
5.0
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
5.0

Nietypowy Bernard

Tabaka ta to w pełni udana odskocznia od ciężkich oleistych shmalzlerów.Pudełko ozdobione prostą,lecz nie pozbawioną uroku grafiką która potrafi cieszyć oko.Tabaka ta ma dość ciemny kolor i jest dość wilgotna.Z tabakiery unosi się wspaniały aromat który zdaje się mówić "Tabaczany podróżniku..Wreszcie trafiłeś w moje objęcia..Szybko Cię nie wypuszczę".Jest w czym kosztować!Jest to bowiem kopalnia aromatów.na pierwszym planie wchodzi mentol.Idealnie wyważony,powodujący przyjemne uczucie odświeżenia i chłód nie tylko w nosie lecz i na całym ciele.Na drugim planie przejawiają się aromaty:delikatnego słodkiego tytoniu,rozgrzewającej kamfory i wspaniałych ziół polnych.Tabaka w 100-u procentach udana,mimo iż nie jest typowym shmalzlerem za które Bernarda pokochał świat.Jeżeli poszukujecie mentolowej tabaki z ciekawym tłem to z pewnością się nie zawiedziecie!

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Proste lecz piękne opakowanie
-Szczelność tabakierki
-Intrygujący aromat
-Świetnie wyważony mentol
Minusy Tabaki
-Szybko się kończy
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Ocena ogólna 
 
5.0
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
5.0

Jubileuszowy geniusz

Opakowanie nie jest jakieś szczególnie wymyślne, ale doskonale oddaje surowość tej tabaki. Przynajmniej tą początkową, związaną z potężnym uderzeniem kamfory. Ale po kolei.
Tabaka jest typowo brązowa, bez żadnych przechyłów w stronę bardziej jasnego, lub bardziej ciemnego tytoniu. Zbija się wyraźnie w nierówne grudki, co spowodowane jest jej wilgotnością, którą oceniłbym jako średnią. W każdym bądź razie jak do tej pory jest perfekcyjnie, bo dzięki temu, że nie jest wysuszona na wiór, nie podrażnia mojej śluzówki.
Nasypujemy malutki kopczyk, bierzemy do nosa i pierwsze co uderza, to wspomniany potężny kop kamfory. I gdyby to była zwykła tabaka to w tym miejscu recenzja by się kończyła. Jednak tak nie jest.
Kiedy przechodzi już fenomenalne kamforowe uderzenie, wyłaniają się nowe smaki. Tutaj być może nie wszyscy się ze mną zgodzą, ale ja najwyraźniej czuje tutaj świetny śmietankowy aromat, z ledwie wyczuwalnym ziołowym dodatkiem (choć to może być aromat tytoniu), a kamfora nadal pozostaje w tle, przyjemnie chłodząc nos.
Ogólnie są to podobne doznania jak w świeżym Wiesn Snuff (ostatnio kupiłem jakiegoś zwietrzałego i jest kiepski), może trochę mniej słodkie, a bardziej kamforowe.
Dla mnie stała się tabaką codzienną, nie nudzi i szczerze, nie powiedziałbym, że kiedyś się znudzi.
Polecam każdemu.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- mocne kamforowe uderzenie, które jednak nie dominuje nad pozostałymi aromatami
- śmietanka!
- tytoń
- przyjazna dla nosa
- w ogóle jedna z najlepszych tabak
Minusy Tabaki
- nie ma
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
(Updated: Październik 20, 2013)
Ocena ogólna 
 
4.9
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
4.5

Jeszcze drugie tyle z bernardem

Kierując się zakupem tego egzemplarza szczególną uwagę przykuło mi napis "jubilamus 275 jahre" spoglądając na nią z każdą minutą w głowie myślałem że ten okaz na pewno zagości w mojej kolekcji.
Tabakiera
Kojarzy mi się przede wszystkim z dzikim zachodem ta charakterystyczna czcionka i te zdobienia znalazły zapewne nie jednego zwolennika jednak drugą stroną medalu jest to że z naklejki strasznie się ściera to "złotko" i nie dziwcie się gdy po paru użyciach tabakiery zmieni kolor z złotego na srebrny.Bardzo praktyczny okazuję się tutaj zastosowany suwak nie wymaga on jakiś tutaj nadzwyczajnych działań tylko delikatnie pociągnąć i gotowe.Pudełeczko mieści 10g wspaniałego produktu.
Tabaka
Barwa jasnobrązowa dość wilgotna potrafi się grudkować ale nie jest źle zmielenie średnie jednak zanim otworzymy pudełko to można już wyczuć słodziutki tytoń.
Walory smakowe
Producent naprawdę postarał się przy niewielkich tabaczka potrafi naprawdę dobrze orzeźwić to zapewne sprawa naprawdę niezłego mentolu ale ja tam także wyczułem kamforę która podkreśla wyjątkowość tego wyrobu na pochwałę zasługuje także tytoń nie za mocny nie za słaby taki akurat w sam raz komponuję się z tym wszystkim tak wspaniale że brak mi słów by tu coś zarzucić.
Podsumowanie
Wytwórca musiał wiedzieć co wypuszcza na rynek by uczcić swoje urodziny firmy{tak naprawdę to nie wiadomo czy firma istnieje od 275 lat}.Powiem tak jubilamus zapewne zasługuje by nim się zainteresować i uważam że każdy powinien mieć z nim styczność

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-szlachetna
-wyjątkowy mentol i tytoń
-warta zakupu
Minusy Tabaki
-ściera się kolor naklejki
-dostępność
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Ocena ogólna 
 
5.0
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
5.0

Nie liczę godzin i lat

Tabaka Bernard Jubiläums, wbrew temu, co jest napisane na etykiecie tabakiery, nie powstała na jubileusz 275-lecia firmy z Ratyzbony. Jeszcze nie tak dawno były do kupienia wersje tej tabaki z napisem „260 Jahre”. (Czy ktoś w ogóle wie, ile jest tych wariantów?) Swoją fabrykę, bracia Bernard założyli w 1733 roku (279 lat temu), możemy zatem mniemać, że wkrótce pojawią się nowe wersje etykiety, np. na 280-lecie słynnej fabryki. Wydawałoby się, że jak jubileusz, to jubileusz – trzeba odkorkować szampana, należy wznieść toast i świętować, trzaskając kieliszkami wśród iskrzących fajerwerków, do białego rana. Tymczasem, w odróżnieniu od np. Alojzego Pöschla, który wykazał się iście południowym, ognistym temperamentem i stworzył wyśmienitą tabakę malinową, bracia Bernard błysnęli, chłodną jak krzyżacki rycerz w pełnej płycie, niemiecką precyzją. Powstała tabaka zimna, która zamiast duszy ma, pociągnięty złotym lakierem, kawałek karoserii BMW. Proporcjonalna i równa, ale pasji, ognia i namiętności w niej tyle, co w przaśnych, bawarskich dowcipach, opowiadanych przy konsumpcji wieprzowej kiełbasy, popijanej olbrzymim kuflem spienionego piwa. Jest bardzo poprawna. Jako tabaka codzienna – znakomita; lecz miało być wyjątkowo, wszak to święto, jubileusz. Jako firma, budującą swój wizerunek od prawie 300 lat, można było pokusić się o inną, ciekawszą recepturę na rocznicową tabakę-wizytówkę. A może właśnie tak miało być – do bólu tradycyjnie. No tak… Niemcy. Zarzut jest oczywiście mocno wydumany, bo to, mimo wszystko, znakomita mentolówka, jakością i smakiem miażdży na pył swego najgroźniejszego konkurenta na naszym rynku (tego, z Czerwonym Bykiem w logotypie). Tytoń jest jasny, mielony średnio, lekko mokry, aromat mocny, wyraźny, jednoznacznie określony. Pod dominującym akcentem kamforowym doszukałem się lekko ziołowego podłoża, na tyle niewyraźnego i ulotnego, że nie jestem w stanie określić, czy to pochodna smaku tytoniu, czy też tabaka jest czymś doprawiana. Wyrób bardzo dobry, uniwersalny, tabaka odświętna, choć najlepiej sprawdza się, jako codzienna. Polecam każdemu.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- bardzo poprawna, lecz bardzo smaczna,
Minusy Tabaki
- czy "Jubileuszowa" nie powinna mieć smaku szampana, albo przynajmniej urodzinowego tortu z wisienką?,
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
11 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 5  
1 2 3