redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Fröhliche Weihnachten
Bernard Tabak
by Pablo     Styczeń 16, 2012    
(Updated: Styczeń 07, 2015)
Ocena ogólna 

4.6
Ocena smaku 

4.5
Ocena opakowania 

5.0

Fröhliche Weihnachten

Fröhliche Weihnachten to tabaka przygotowana przez firmę Bernard na Święta Bożego Narodzenia.
Tabakierka - czarna, plastikowa, otwierana suwakiem w bocznej ściance - to standardowe opakowanie tabak tego producenta. Również etykieta pasuje do stylu Bernarda i wygląda na reprodukcję świątecznej kartki pocztowej z pierwszej połowy ubiegłego wieku. Poza wykaligrafowanymi życzeniami "Fröhliche Weihnachten", czyli "Wesołych Świąt Bożego Narodzenia", nie ma na niej żadnych napisów. Na białym tle widzimy choinkę z prawdziwymi świeczkami, a pod nią prezenty: bębenek, trąbka, piłka i miś. Bardzo mi się podoba ta etykieta.

Uchylając suwaczek wyczuwam zapach piernika i czuję się jak dziecko pragnące uszczknąć choć kawałek ciasta zanim wzejdzie pierwsza gwiazdka. Wysypuję odrobinę. Tu pierwsza niemiła niespodzianka. Z tabakierki, poza proszkiem, wypadają kuleczki, które nie raz sturlały mi się z dłoni. Konsystencja tytoniu przypomina schmalzlery, z tym że jest on drobniej zmielony. Ciemnobrązowy kolor ma ciepły odcień i również przypomina mi piernik. Przepadam za piernikami, więc nie czekając dłużej zażywam "Świąteczną". Zapach po zażyciu jest bardziej intensywny. Dominują w nim cynamon, goździki, chyba też imbir. W tle można wyczuć pomarańcze i czekoladę. Niestety zapachu tytoniu ciężko się doszukać. Obecna w tej tabace mieszanka zapachów jest charakterystyczna zarówno dla piernika, jak i grzanego wina. Gdy nie skupiam się na poszczególnych nutach zapachowych kompozycja ta kojarzy mi się z piernikiem ale częściej chyba z grzanym czerwonym winem. Jedno i drugie bardzo lubię, dlatego posmakowała mi świąteczna tabaka Bernarda. Fröhliche Weihnachten to tabaka bardzo dobrej jakości ale nie jest na tyle wyjątkowa aby dostać maksymalną ocenę.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ wysokiej jakości tytoń zbliżony do schmalzlera
+ intensywny aromat przypraw korzennych i pomarańczy
+ etykieta w pięknym stylu przedwojennych kartek pocztowych
Minusy Tabaki
- przy każdym wysypaniu tabaki wypadają mniejsze i większe kuleczki
- nie jest to dzieło wybitne
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or