redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Feinster Kownoer
Bernard Tabak
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
Ocena ogólna 

5.0
Ocena smaku 

5.0
Ocena opakowania 

5.0

FEINSTER KOWNOER

Feinster Kownoer – dawno nie miałem problemu z recenzją.Od czego zacząć najpierw? Zatem zachowam standardową kolejność. Tabakę dostałem od swojej narzeczonej . Ogólnie Karolina nasłuchała się ode mnie o tej tabace bardzo dużo więc przypuszczam, że żeby mi zamknąć usta specjalnie ją zamówiła. Wielką niespodzianką była dla mnie zarazem zawartość paczki od Taganzy, jak i zobaczenie JEJ wśród różnych innych tabak, które przyszły Okej, wracając do tematu Feinster Kownoer, jest dla mnie tak zwaną tabaką magiczną, czyli wehikułem czasu. Dlaczego? A dlatego, że zażywając tę tabakę (w sumie jak kilka innych produktów tej marki ) cofam się w czasie, degustując te produkty czuję się jak bym wracał do XX wieku. W 10 gramowej tabakierce bracia Bernard zamknęli istną esencją tradycji. Wciągając tę tabakę, dosłownie człowiek czuje się jakby miał do czynienia z produktem, już nie wiem jak to określić… wiadomo, że wyjątkowym, ale chodzi mi o coś w stylu że jest to antyk w dziedzinie tabacznictwa , produkt który jest niezmieniony od ponad stu lat.

Przejdźmy teraz do tabakierki. Tabakierka standardowa dla braci Bernard, 10gramowa na boczny suwaczek, ale dla mnie w tej tabakierce jest cos wyjątkowego, a mianowicie naklejka na przedzie opakowania. Ma ona w sobie coś indywidualnego .Tak wiem, ktoś może zapytać: „ jak to, ma coś wyjątkowego, skoro jest produkowana masowo i każdy egzemplarz ma taka sama szatę graficzną?”. Otóż chodzi mi tu o styl wykonania naklejki, który jest właśnie indywidualny na tym produkcie. Zielona naklejeczka z prostokątem w środku, w którym znajduje się logo producenta oraz nazwa tabaki i bardzo stylowe hmmm … roślinki zdobiące lewą oraz prawa stronę kwadraciku. Nad kwadratem znajduje się napis ,, Nach Einer Rezeptur Aus Dem Jahr 1909”, co oznacza „według receptury z 1909 roku”. Po samej właśnie naklejce można stwierdzić, że mamy tu do czynienia z produktem nieprzeciętnym. Pasuje powiedzieć parę słów na temat konsystencji. W tym przypadku tabaka, jakby można przypuszczać, będzie grubo mielona, bo to Niemiec… Otóż nie! Proszek jest bardzo drobno zmielony, zdefiniował bym go jako bardzo podobnego zmieleniem do tabak angielskich. Jeśli chodzi o barwę. jest jasno brązowy o małej wilgotności. Natomiast gdy mówimy o walorach smakowych, Feinster Kownoer jest kopalnią aromatów. Tabakierka jest wypchana po same brzegi kwiatami. W pierwszej chwili uderza nas delikatna fala wspaniałego, arcymistrzowskiego tytoniu, który potem na przemian w naszych nozdrzach przeplata się z wspaniałymi kwiatuszkami. Jeśli pewien czas obcujemy z tą tabaką, zaczyna odkrywać przed nami zapach siana, czy skoszonej trawy, czegoś w tym stylu. Feinster Kownoer jest produktem, który pokazuje nam jaką wspaniałą tabakę potrafili robić ludzie ponad 100 lat temu, bez tych wszystkich badziewnych dodatków, którymi teraz jesteśmy „obdarzani”. Pokazuje to prawdę, że produkt tak stary potrafi nadal zaskakiwać tabaczników pomimo upływu tylu lat ! I jest to wspaniałym przykładem kultury tabacznej tamtych czasów . Powiem tak. czuje się zaszczycony móc obcować z tym produktem. Chociaż jestem młody bo mam 20 lat a tabaczę od 7, potrafię dostrzec to piękno, które jest zamknięte w tej 10gramowej tabakierze i wiem, że wiele starszych osób ode mnie z większym i mniejszym stażem w tej dziedzinie zgodzą się z moją opinią. 15 zł za ten wehikuł czasu jest naprawdę niską, powiedziałbym nawet, śmieszną ceną.
Pozycja obowiązkowa dla Każdego !!!
Wasze zdrowie, snuff !

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Wszystko
- Antyk
- Smak
- Tabakierka
Minusy Tabaki
- Grzechem jest doszukiwać się tu wad czy jakich kol wiek minusów Amen .
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or