redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Brasil Fresco
Bernard Tabak
by tresher     Luty 07, 2010    
(Updated: Listopad 19, 2012)
Ocena ogólna 

5.0
Ocena smaku 

5.0
Ocena opakowania 

5.0

BRASIL FRESCO

Bardzo ubolewam nad tym, że jest tak mało recenzji tego świetnego produktu, jakim jest Brasil Fresco .A ubolewam dlatego, że uwielbiam porównywać swoje doznania z doznaniami innych tabaczników, co uważam za piękne i dające szansę jeszcze lepiej poznać daną tabakę. Dzisiaj tak jak widzicie postaram się zrecenzować jak najściślej ten produkt. Jest to jeden z braci Brasil jak to nazywam, a dlatego tak mówię, bo firma Bernard Schnupftabak wydala kilka tabak z tym członem nazwy. Nasz Fresco jest tabaką typu Schmalzler, czyli grubo mielona, powiedziałbym tłusta, o barwie ciemnego brązu, podchodzącego pod czerń. Do tej pory mam za sobą cztery (Fresco jest piaty)tabaki tego typu za sobą, ale ta jakoś szczególnie mnie urzekła. Kiedy zażywam tą tabakę czuję się jak bym siedział w starej bawarskiej karczmie, gdzie piwko leje się przez całą noc, a dym tytoniowy rozchodzi się po całym pomieszczeniu gęstymi chmurami. Wszyscy ludzie są ubrani w typowo niemieckie stroje narodowe, a ja siedząc przy stole w blasku świec, oglądam to wszystko z daleka, zażywając tę właśnie tabakę i słuchając wspaniałej ludowej muzyki. Coś wspaniałego! Brasil Fresco dał mi słodycz podobną do Doppelaromy, ale moim zdaniem ta słodycz jest bardziej wyraźna we Fresco . Smak tabaki to oczywiście jak przystało na schmalzlera, świetny bezkompromisowy tytoń z małym dodatkami . Zaraz gdy wciągamy tabakę, czujemy delikatne podrażnienie i po nozdrzach rozchodzi się świetny zapach tytoniu. Gdy tytoń zaczyna słabnąć, czujemy coś słodkiego oraz na kolejny plan wskakuje nam woń wędzonki z jakimiś owockami. W tym wypadku to nie jest sama śliweczka, ciężko dokładnie stwierdzić co… Coś jak banan… W Doppelaromie czuć również ananasa, albo gruszkę, w każdym bądź razie, coś w tym stylu. Bardzo mnie zaskoczyło to, że tabaka choć tak mocno nikotynowa, jest taka subtelna, jest idealnie wyważona. Delikatna, a zarazem mocna. Po prostu piękne, wykwintne połączenie. Całe to piękno zostało zamknięte w 10 gramowej, typowo Bernardowskiej tabakierce, która jest na boczny suwaczek . Na przedzie widnieje bardzo elegancka naklejka, która nadaje tabakierce życia. Nabyłem tę tabakę za cenę 12 zł. Warta jest tego, aby dać za nią nawet i 15, czy nawet to 20 zł, ponieważ tabaka cofa nas w czasie i pozwala popaść w zadumę, w stan katharsis, a to wszystko dzięki nietuzinkowemu smakowi, który oferuje nam Brasil Fresco. Jeśli chodzi o spływanie tabaki do gardła, to tu jest troszkę mniej fajnie, bo nieznacznie podrażnia, ale dla tego aromatu warto się poswięcić. Zatem Wasze zdrowie z wehikułem czasu. Snuff!

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Łagodna schmalzler
- Świetna by zacząć przygodę ze schmalzlerami
- Owocowy posmak
- Świetny tytoń
- Tabakierka
- Cena
Minusy Tabaki
- Dostępność, poza tym absolutny brak
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or