redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Gekachelter Virginie Dunkel
Bernard Tabak
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
Ocena ogólna 

5.0
Ocena smaku 

5.0
Ocena opakowania 

5.0

Gekachelter Virginie dunkel

Bardzo trudna recenzja przede mną. Brak mi bowiem słów do opisania tej tabaki. O ile sama ocena tej tabaki jest prosta to z uzasadnieniem już gorzej. Nie jest łatwo opisać coś niepowtarzalnego, gdy nie można tego z niczym znanym porównać. Taki jest właśnie Gekachelter Virginie Dunkel.

Pierwszym krokiem do poznania tej tabaki jest poznanie jej nazwy. Pod tym przydługim tytułem kryje się jednocześnie dokładny opis: Kaflowana Ciemna Virginia.
Na pięknym, żółtym, kartonowym pudełeczku kryją się kolejne informacje dotyczące tej tabaki. Na przykład iż jest to wyrób dla koneserów. Co do tego nie mam wątpliwości.

Wrócę jeszcze do opisu opakowania. Jak już wspomniałem opakowanie, to kartonowe pudełeczko koloru żółtego. Zewsząd zostało one pokryte zdobionymi ramkami. Na froncie widnieją dwa dorodne krzaki tytoniu, oraz tytuł tabaki. Całość wygląda pięknie i bardzo staromodnie. Podobnie jest z samą tabaką. Wewnątrz kartonika kryje się plastikowy woreczek z zawartością, którą niezwłocznie przesypałem do 50 gramowej flaszy, zapełniając ją po szyjkę.

Lekko wilgotny tytoń został dokładnie zmielony. Barwa to wspaniały ciemny brąz.
A smak? Genialny w swej prostocie. Lekko podwędzona Virginia. Brzmi prosto, ale jakże genialnie smakuje. I tu pojawia się problem jak powiedzieć coś więcej. Jak bowiem pachnie Virginia? Jak Virginia. Dlatego jest to tabaka dla koneserów. Kupując ją trzeba wiedzieć jak smakuje tytoń pozbawiony mentolu i innych aromatów, aby nie przejechać się na tej tabace.
Oczywiście powiedzieć, że jest to tylko podwędzona Virginia, to lekkie niedowartościowanie. Bernard użył tu całej swojej magii, aby uczynić z tej tabaki prawdziwy wehikuł czasu, który zabiera nas do czasów świetności tej szlachetnej używki.
Zażywanie tej tabaki tabaki to wspaniałe i niepowtarzalne doświadczenie. Polecam ją każdemu fanowi klasycznych wyrobów tytoniowych.

Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or