redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

 
Amostrinha
Bernard Tabak
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Lipiec 11, 2012)
Ocena ogólna 
 
3.7
Ocena smaku 
 
3.5
Ocena opakowania 
 
4.5

Tło do niczego

Latem schmalzlery nie za bardzo wchodzą. Ciężko-słodkie klimaty to zdecydowanie rzecz, która ociepla długie jesienno-zimowe wieczory a latem nos wręcz prosi o ochłodę. Co ma zrobić miłośnik tłustych niemieckich tabak? Nabyć hybrydę. Pomyślałem o kupieniu kolejnego pudełka Zwiefachera po czym jednak stwierdziłem, że warto byłoby poszerzyć przy okazji tabaczane horyzonty i zdecydowałem się na inny produkt Bernarda, który podobno również łączy odświeżający mentol z aromatem "schmalzlerowym".

Różnica między Zwiefacherem a Amostrinhą okazuje się jednak znaczna. Nie zapowiada jednak konsystencja. Amostrinha jest również bardzo drobna oraz umiarkowanie wilgotna. Kolor jasnobrązowy.

Już obwąchując proszek na ręce aromat wydał mi się znajomy. Zdecydowanie na pierwszy plan wysuwa się kamfora i o dziwo jest to "kadzidłowy" aromat podobny do tego w Alt Offenbacher Köstlich. Intrygujące - pora więc pociągnąć. Podobnie jak w Zwiefacher mentol jest ładnie wyważony - niezbyt mocny ale wyraźny. Na tym podobieństwo się kończy. Miejsce słodkiego aromatu owocowego zajmuje wspomniana słonawa kamfora przy czym warto zaznaczyć, że nie jest to zapach powalający intensywnością. Dość długo nie mogłem doszukać się innych nut aromatycznych lecz wkrótce jednak dowąchałem się do śladowej ilości owocowej słodyczy.

Sporą wadą Amostrinhy jest mała wyrazistość. Wszystkie aromaty, o których napisałem stanowią jak gdyby tło. Tło do czego? No właśnie do niczego. Brak tu wyraźnego motywu przewodniego, czegoś rozpoznawalnego, czegoś dzięki czemu aromat tabaki będziemy mogli przywołać w naszej węchowej wyobraźni miesiące po opróżnieniu tabakiery.

Szkoda bo Amostrinha to zdecydowanie ciekawa tabaka, niestety o niewykorzystanym potencjale.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ kamfora i mentol
+ mentol jest łagodny
Minusy Tabaki
- brak wyrazistości
- niewykorzystany potencjał
- toporny nadruk na tabakierze
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

 
 
Sortowanie 
 
To write a comment please register or