redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Fröhliche Weihnachten
Bernard Tabak
by Pablo     Styczeń 16, 2012    
Ocena ogólna 

5.0
Ocena smaku 

5.0
Ocena opakowania 

5.0

Fröhliche Weihnachten

Arcymistrzowie tabaczanego fachu - firma Bernard, postanowiła z okazji zeszłorocznych już Świąt wypuścić na rynek całkiem nową tabakę. Nazwa tej tabaki oznacza po prostu: "Wesołych Świąt". Bernard postarał się aby wszystko w tej tabace kojarzyło się z tym magicznym okresem. Począwszy od tabakierki...

Na tabakierze, o dobrze znanej wszystkim konstrukcji, widnieje ręcznie malowany obraz przedstawiający Świętego Mikołaja, obładowanego prezentami oraz z choinką przerzuconą przez ramię. W tle oczywiście widnieje ośnieżona sceneria.

Zawartość prezentuje się typowo dla tej firmy. Tak więc mamy tu do czynienia z czarną barwą, dużą wilgotnością i z grubym zmieleniem. Schmalzler jednym słowem.

Po otwarciu, a nawet przed otwarciem tabaka zdradza nam, co jest najważniejsze w tej tabace. Mianowicie piernik. Jego aromat wyczułem nawet przez kopertę, w której przybyła do mnie ta tabaka.

A po zażyciu... Jeszcze więcej piernika. Jego aromat jest obezwładniający. Potężny i naturalny. Ale to nie koniec atrakcji. W drugiej kolejności dociera do nas mocno wyeksponowany zapach goździka - kolejnego składnika przywodzącego na myśl Bożonarodzeniowe święta.
Samo to wystarcza aby ubóstwiać tę tabakę. Lecz czuć tu coś jeszcze... Pomarańcza! I to jeszcze nie koniec! Jeszcze głębiej ukryta jest czekolada.

Podsumuję zatem ten niekończący się róg obfitości. Za kilkanaście złotych, otrzymujemy najprzedniejszego schmalzlera, o najbogatszej palecie aromatów, z jaką się spotkałem. Tabaka ta została przygotowana ze wspaniałą pieczołowitością i wyważeniem. Każdy aromat ma tu swoje miejsce w szeregu. Zapachy nie zlewają się ze sobą, tworząc wspaniałą harmonię. Jednym słowem cudo. Oprócz walorów smakowych, tabaka przywołuje ducha świąt. Może bardziej niemieckich niż polskich, ale efekt jest. Możemy przywołać wspomnienia Świąt kiedy najdzie nam na to ochota. Bezcenne doświadczenie.

Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

2 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 2  

Sortowanie 

To write a comment please register or
visnia Napisane przez visnia
Styczeń 27, 2012
zazdroszczę, że już masz ją w domu :) jak tylko ją kupię też wrzucam recenzję!
Mógłbyś coś dopisać o mocy tytoniu charakterystycznej dla pełnowartościowych Schmalzlerów Bernarda.
W odpowiedzi na wcześniejszy komentarz

zurmo Napisane przez zurmo
Styczeń 27, 2012
Przez obfitość wszystkich aromatów, nie czuć aromatu tytoniu i wędzonki. Wyglądem nie różni się chociażby od Aechta.

zapomniałem też napisać o cynamonie. Później zrobię zdjęcie, tabakierki i zawartości
2 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 2