redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Alt-Offenbacher Köstlich Hot

AdministratorAdministrator   Wrzesień 24, 2009  
 
0.0
 
4.9 (8)
15662   0   2   0   0   0

Recenzje użytkowników

8 reviews

 
(7)
 
(1)
3 stars
 
(0)
2 stars
 
(0)
1 star
 
(0)
Ocena ogólna 
 
4.9
 
4.9  (8)
 
4.8  (8)
Access restricted to members. To continue register or
Powrót do pozycji
8 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 5  
1 2  
Sortowanie 
 
(Updated: Maj 05, 2013)
Ocena ogólna 
 
4.9
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
4.5

90 lat

Ach, że ja dopiero teraz odkryłem tę tabakę! Mamy 2013 rok, a tu od 1923 produkują takie cudeńko! A tak serio – tabaka bardzo, bardzo tradycyjna, o dziwnym, nieokreślonym, niedefiniowalnym, wirginowo-kurzastym zapachu. Ponoć, złożona jest z trzech różnych odmian aromatycznej Va. I faktycznie, czuć że smak jest piętrowy, mocno złożony, w tle skrywa jakieś lekkie ziołowe akcenty… Ale cóż to jest? Jakieś rdesty, perze, kozieradki, … dzikie węże – nie jest aż tak mulisto-bagienna jak te wszystkie Lakelandy / Grousemoory z Kendal – tak jakby ziołowy posmak był wypadkową smaku samej wirginii, jakby wyłaniał się z jej cienia – niczym spieniona bruzda, którą pozostawia łódź na tafli jeziora. Po chwili znika, ulatnia się, odpływa; pozostawiając nas w zadumie, zachwycie, osłupieniu. Tabaka bardzo łagodna, bardzo naturalna – można zażyć w zasadzie dowolną dozę bez uszczerbku dla nosa. Tak, to receptura, którą zachwycać się będzie jeszcze niejedno pokolenie, tytoń jest szlachetny, najwyższej jakości, smak dopracowany, dopieszczony do najmniejszego ziarenka – to ponadczasowe dzieło sztuki! Ps. Bardzo żałuję, że nie można jej już kupić w tych pięknych, tradycyjnych szklanych buteleczkach - choć plastikowa tabakiera de facto jest bardzo ładna.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- wspaniały, tradycyjny smak,
- klasyka,
Minusy Tabaki
- brak,
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Ocena ogólna 
 
4.9
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
4.5

Kadzidlane rozkosze

W swojej recenzji Civette Extrafein wspomniałem, że jest to wspaniała tabaka, aczkolwiek czegoś brakuje, jednak nie miałem pojęcia, czego. Teraz już wiem. Alt Offenbacher Kostlich to takie, choć słowo to wybitnie nie pasuje do tak tradycyjnego wyrobu, upgrade'owane Civette!
Tabakierka w stylu takim samym jak Koweńska, jednak tutaj ukazana jest w barwach soczystej czerwieni miast zieleni - poza tym konstrukcyjnie, tradycyjna bernardynka. Jednak przejdźmy do konkretów.
Tabaka dość sypka, choć w miarę grubo mielona. Czas na niuch - i tutaj zaczyna się niebo w nosie! Aromat bardzo podobny do Civette - czuć coś na kształt "kurzu", korzonki, zioła, "obłoczki w nosie", jednak na pierwszym planie dominuje nie tak wyraźny w Civette zapach kadzidlany, kojarzący się ze starym, drewnianym kościołem - wrażenie po prostu nieziemskie! Czuć także aromat kojarzący się z zapachem opium (jak w tych kadzidełkach orientalnych) oraz latakią, jednym z gatunków tytoniu, posiadającym właśnie taki charakterystyczny zapach kadzidła i wilgotnej ziemi - przez niektórych znienawidzony, przez innych uwielbiany. Ogółem - zapach powodujący, że dusza chwilowo opuszcza ciało i udaje się zwiedzać zakamarki starych, opuszczonych katedr, kościółków czy też świątyń buddyjskich, idealna na chwile rozmyślań, marzeń, relaksu. Jedyne, czego żałuję to to, że nie udało mi się dorwać wersji butelkowanej, no ale może kiedyś...

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-tradycyjna
-delikatna
-przepiękna grafika na tabakierce
-wspaniały aromat
-wielowątkowa
-kadzidlana
-kontrowersyjna
Minusy Tabaki
-brak
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Ocena ogólna 
 
5.0
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
5.0

Alt Offenbacher Köstlich

Alt Offenbacher Köstlich - kolejne dzieło Bernarda. Dzieło, które mnie zaskoczyło i zachwyciło. Po odbiorze tej tabaki z poczty, pędem leciałem do domu, by jej spróbować. Siadam przy moim biurku wyciągam ją z paczki, sczypta na anatomiczną tabakierkę. Jedna dziurka, druga dziurka. Super aromat! Przypomina mi stare kościoły, szafę w babcinym przedwojennym domu. Znakomity tytoń, znakomity aromat, piękna tabakierka, powiew dawnych czasów. Czego chcieć więcej? Tabaka ta jest produkowana zgodnie z recepturą z 1923 roku. Trzymam ją teraz w lewej ręce i cieszę się, że jestem jej posiadaczem. Jeśli ktoś z was czytających tę recenzję nie ma tej tabaki, a chcielibyście poczuć zapach, piękny zapach dawnych czasów i zażyć tabaki, której receptura jest pilnie strzeżona prawie 90 lat, to niezwłocznie ją kupcie lub zamówcie przed internet! Gorąco polecam wszystkim!!!

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Tradycja
- Aromat
- Konsystencja
- Piękna tabakierka
Minusy Tabaki
Brak
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Ocena ogólna 
 
5.0
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
5.0

Alt Offenbacher Köstlich

Niebywale długo zbierałem się do recenzji tej tabaki. Bernardowska tabakiera z czerwoną etykietą leży już u mnie od kilku miesięcy, a ja nadal nie mogę znaleźć słów by ją opisać. W końcu doszedłem do wniosku, że chyba nigdy takowych nie znajdę a takie odczucia spowodowane są tym że do czynienia mam z produktem niezwykłym i niezwykłych słów trzeba aby je opisać a na takie chyba nigdy nie będzie mnie stać.

Aromat jest bardzo tradycyjny a składają się na niego podobno trzy rodzaje tytoniu, których chyba nie będę w stanie zidentyfikować. Daje to bardzo charakterystyczny słonawy zapach przypominający kościelne kadzidło. Czuć też wyraźnie kamforę, dym i coś lekko kwaskowatego. Z tabak które znam najbardziej przypomina mi ona Kendal Brown Samuela Gawitha. W Alt Offenbacher aromat jest jednak łagodniejszy, dużo mniej "suchy" a jakby bardziej "soczysty".

Świetna jest również konsystencja tytoniu. Zmielenie nieco grubsze niż drobne które jednak równoważone jest przez średnią wilgotność dzięki czemu można swobodnie wciągać nie obawiając się że poleci od razu do gardła jak niektóre tytoniowe pyły. Już samo rozprowadzanie tego po ręce to sama przyjemność.

"Nach einer Rezeptur aus dem Jahr 1923" mówi napis na etykiecie - Alt Offenbacher Köstlich pozwala wyobrazić sobie jak tabaka smakowała kiedyś. Z pewnością zakup obowiązkowy dla tabaczanych tradycjonalistów. Wspomniałem na początku, że ubywa mi jej bardzo powoli a to dla tego, że Alt Offenbacher Köstlich to rzecz której zażywanie należy celebrować - usiąść, pociągnąć i myśleć tylko o niej podobnie jak nie można słuchać muzyki King Crimson czy Van Der Graaf Generator zmywając naczynia.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ głęboki tradycyjny aromat
+ doskonała konsystencja
Minusy Tabaki
- brak
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
(Updated: Styczeń 24, 2011)
Ocena ogólna 
 
4.2
Ocena smaku 
 
4.0
Ocena opakowania 
 
5.0

Moc w butelce

Od kilku lat w moich tabaczanych zbiorach znajduje się buteleczka Alt Offenbacher Kostlich. 14 g tabaki, a ja mam jeszcze prawie pełną buteleczkę? Pewnie wstrętna można by pomyśleć. Jednak nie. Jak większość tabak braci Bernardów tak i ta potrafi czymś zaskoczyć. Producent podaje, że zawartość to kombinacja trzech tytoni. Nie będę się więc doszukiwał nutek ziołowych, czy innych ulotnych zapachów. Sam tytoń też potrafi znakomicie pachnieć! Jeśli jeszcze obchodzono się z nim wg tajemniczych, znanych tylko w firmie receptur, to możemy być spokojni, że nie mamy tu pierwszej lepszej tabaczanej mielonki. Przypomina mi się książka "Pachnidło" gdzie pełno jest opisów jak z olbrzymiej ilości płatków kwiatów wyciskano kilka kropel koncentratu perfum. Odnoszę wrażenie, że i tutaj z tytoniowych liści wyciśnięto więcej niż można normalnie wycisnąć i upchano w tej buteleczce. Nie wiem kiedy zaczęto stosować mentol w tabace, ale z pewnością długo zanim to nastąpiło nasi dziadkowie wiedzieli co zrobić aby poczuć moc! Moc oczywiście inną niż ta, którą znamy z Red Bulli i innych wynalazków, ale jakże dostojna i wyniosła! Tabaka potrafi przeczyścić nos już po paru minutach, moc tytoniu czuć jeszcze dłużej. No nic ... dzięki ci Alt Offenbacher Kostlich za niecodzienny poranek. Wracasz do szuflady na następnych kilka miesięcy żebyś przypadkiem mi nie spowszedniała.

Gwoli formalności: tabaka pakowana w gustowną szklaną buteleczkę. Podobno obecnie można ją dostać już tylko w plastikowym pudełeczku przez co z pewnością sporo traci wizualnie. Naklejka rodem z przedwojennych gazet. Zmielenie grube, wilgotność raczej średnia.

Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
8 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 5  
1 2